NBA LIGA

'Kralj James' odveo Cavse do nove pobjede

11.01.2010 u 09:53

U derbiju večeri NBA lige Cleveland Cavaliersi su zahvaljujući vrhunskom izdanju LeBron Jamesa pobijedili Portland. Lakersi su se lako obračunali protiv Milwaukeeja, dok su Celticsi bili bolji od Toronta

Sa 41 pogotkom, 10 skokova i osam asistencija LeBrona Jamesa Cleveland Cavaliersi su u nedjelju uspjeli svladati Portland Trail Blazerse 106-94.

Mo Williams je zabio 16, Brazilac Anderson Varejao 12, dok je Shaquille O'Neal završio s 11 koševa uz isto toliko skokova za Cleveland (29-10) koji se oporavio od poraza u petak od Denver Nuggetsa.

Brandon Roy je postigao 34 pogotka, LaMarcus Aldridge je dodao 18 uz 13 skokova za Portland (23-16).

James je 'eruptirao' sa 20 koševa u prvoj četvrtini i zabio je 31 do poluvremena kada su Cavsi vodili 64-49.

'Morate biti agresivni da bi pobijedili u gostima', izjavio je James.

Cleveland je drugo poluvrijeme otvorio vodstvom od čak 17 koševa, ali je smanjeno na 80-78 nakon tri četvrtine.

Royeva trica 6:55 minuta do kraja zatvorila je seriju od 9-0 i dovela do rezultata 89-89. Međutim, uz Jamesa, Cavsi su odgovorili sa svojom serijom od 9-0 i ponovno došli u vodstvo.

Roy je pogodio tricu još jednom dvije minute prije kraja i doveo Blazerse na 100-94. Međutim, pogodak Mo Williamsa i dva slobodna bacanja nakon čega je i James realizirao još dva zapečatili su pobjedu.Igrač Bostona Rajon Rondo ostvario je svoj prvi 'triple double' ove sezone i treći u karijeri za pobjedu Celticsa nad Toronto Rapotorsima 114-107 u nedjelju.

Rondo je zabio 22 koša uz 13 asistencija i 10 skokova dok je Rasheed Wallace dodao 29 koševa za Celtics.

Toronto je mogao računati na 31 koš, 13 skokova i četiri asistencije svoje zvijezde Chrisa Bosha kao i na 23 pogotka Talijana Andree Bargnanija.

Ova je pobjeda dobro došla Bostonu koji će ostati na četiri poraza u šest utakmica, ali je u Istočnoj konferenciji i dalje iza vodećeg Clevelanda.

U Los Angelesu su LA Clippersi ostali nepobjedivi, što traje od 13. prosinca svladavši Maiami Heat 94-84. Chris Kaman je imao 14 skokova i 14 asistencija Barona Davisa. Clippersi nisu izgubili na domaćem terenu u šest zadnjih utakmica.
Dwayne Wade je predvodio Heat s 24 pogotka.