NEMA JOŠ ODLUKE

Cedevita izborila 'majstoricu' protiv Budućnosti!

19.04.2015 u 21:22

Košarkaši Cedevite u četvrtoj su utakmici polufinala doigravanja regionalne ABA lige u Domu sportova svladali Budućnost sa 88-85 (18-19, 22-17, 23-19, 25-30) i tako poravnali omjer u pobjedama na 2-2, pa će o putniku u finale i sudioniku Eurolige u sljedećoj sezoni odlučivati peti susret koji je na programu u srijedu u Podgorici.

Nemanja Gordić i Roko-Leni Ukić ubacili su po 16 koševa za Cedevitu, Stanko Barać je dodao 14, dok su najefikasniji kod Budućnosti bili J.R. Reynolds i Darko Planinić sa po 13 ubačaja.

Hrvatski prvak je u četvrtu utakmicu krenuo slično kao i u treću dan ranije, pa su gosti nakon prve tri minute imali prednost od 8-0. Ipak, tada je stvar u svoje ruke uzeo iskusni Roko-Leni Ukić koji je pogodio tricu, pa ulaz i tako smirio suigrače, pa je Cedvevita već u osmoj minuti imala prednost od 16-12.

Cedevita je kontrolu rezultata preuzela u drugoj četvrtini, te vodstvo više nije ispuštala do kraja. Impuls je dao Nemanja Gordić s tri trice, a Stanko Barać je pogađao ispod samog obruča i Cedevita je u nekoliko navrata imala po šest razlike (33-27, 37-31, 40-34).

Cedevita 88
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
B. Savovic 26:40 1-1 0-3 7-7 6 3 9

Treća četvrtina protekla je u stalnom vodstvu Cedevite od šest do 11 razlike, činilo se kako je utakmica "prelomljena" početkom četvrte četvrtine koju je Cedevita započela serijom 7-0 tricom Zubčića, ulazom Gordića i polaganjem Baraća za maksimalnu prednost od 70-55. No, uslijedio je pad koncentracije u obrani što su gosti iskoristili za seriju 10-2 i približavanje na 72-65 pet minuta prije kraja, a tada je Tomislav Zubčić pogodio sretnu tricu (lopta se odbila od obruča metar u zrak, a zatim prošla kroz mrežicu) za 75-65. Bio je to samo jedan sretni trenutak u kriznim minutama Cedevite, jer je Budućnost još jednim udarom stigla na samo 77-73 dvije minute prije kraja, a tada se ponovno ukazao Ukić koji je tricom 1:39 minuta prije kraja povisio na 80-73.

Gosti iz Podgorice u završnici su uspjeli unijeti nervozu osobnim pogreškama i svađama, te su se uspjeli primaknuti na 85-83 19 sekundi prije kraja. Gordić je pogodio tri od četiri slobodna bacanja koja je imao u završnici, pa je Budućnost dobila loptu 5.7 sekundi prije kraja kod rezultata 88-85. Ukić je zaustavio Ivanovića prekršajem 1.8 sekundi prije kraja, branič Budućnosti promašio je oba slobodna bacanja, ali je uspio skočiti u napadu i sa sirenom uputiti šut za tri ka košu Cedevite, ali nije bio precizan.

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti ABA lige, oni su u polufinalu izbacili Partizan sa 3-1 u pobjedama. Do treće pobjede Crvenaz zvezda je stigla u nedjelju kada je kao gost slavila sa 81-73 (38-36).