EUROLIGA

Šarić najbolji kod Efesa, ali pobjeda pripala Uniksu

20.11.2014 u 19:11

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je najbolji igrač Anadolu Efesa na gostovanju kod Uniksa u Kazanu u susretu 6. kola skupine A Eurolige, ali njegovih 13 koševa i devet skokova nije bilo dovoljno za pobjedu, jer je domaći sastav ipak uspio slaviti sa 67-64

Gosti iz Istanbula vodili su većim dijelom susreta, imao je i 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali Uniks je uspio uvesti dvoboj u neizvjesnu završnicu u kojoj je na kraju bio sretniji.

Šarić je postigao sedam od posljednjih devet poena Anadolu Efesa, te je bio jedini igrač turske momčadi koji je uspijevao pogoditi iz igre u posljednjih sedam i pol minuta. Utakmicu je okončao sa šutom za dva 4-8, za tricu 1-1, te za slobodna bacanja 2-2.

Dontaye Draper je za Anadolu Efes ubacio šest poena (šut za dva 2-2, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2), a njegov pokušaj trice s centra za produžetak nije bio niti blizu prolaska kroz obruč.

Keith Langford je sa 19 koševa predvodio Uniks do druge pobjede u Euroligi ove sezone.

Nakon šest kola Anadolu Efes ima omjer pobjeda i poraza 4-2, a Uniks 2-4.

Košarkaši moskovskog CSKA u susretu su 6. kola skupine B Eurolige, u kojoj se natječe i hrvatski prvak Cedevita, na svom terenu uvjerljivo svladali berlinsku ALBA-u sa 95-66 i tom pobjedom praktički osigurali plasman u TOP 16.

CSKA je do nove pobjede predvodio Nando De Colo sa 22 koša, dok je Reggie Redding ubacio 16 poena za ALBA-u.

Za njemački sastav Marko Banić je postigao 12 koševa (šut za dva 6-6) uz jedan skok, dok je Leon Radošević ostao bez poena (šut za dva 0-2), a imao je dva skoka i jednu asistenciju.

Moskovljani će plasman u TOP 16 i teoretski osigurati ukoliko kasnije večeras Maccabi kao gost svlada Limoges.

ALBA je pala na omjer pobjeda i poraza 2-4.

Cedevita, koja je na omjeru 1-4, svoj će susret 6. kola odigrati u petak u gostima kod Unicaje u Malagi (20.45 sati).