SAD u finalu razvalio Srbiju sa 37 razlike i obranio svjetsko zlato

14.09.2014 u 21:42

• +8

Finale košarkaškog SP-a, SAD - Srbija

Izvor: Reuters / Autor: Juan Medina

Reprezentacija SAD-a prvi je put u povijesti obranila naslov svjetskog prvaka u košarci pobjedivši u finalu odigranom u Madridu reprezentaciju Srbije s uvjerljivih 129:92 (35-21, 32-20, 38-26, 24-25).

U petoj minuti utakmice Srbija je imala 7:15, a tada su se Amerikanci razljutili i pretvorili finale u jednosmjernu ulicu u kojoj je jedino pitanje bilo s koliko će koševa razlike razvaliti svojeg suparnika.

Nakon prve četvrtine već je bilo 35:21, a srpska obrana nije postojala ni u drugih deset minuta pa je SAD na odmor otišao s nevjerojatnih 67:41. Moramo spomenuti kako su Amerikanci imali sjajan vanjski šut te su pogodili u prvom poluvremenu 11 trica iz 16 pokušaja, a dominirali su i u skoku.

Prvi favorit prvenstva nastavio je u jakom ritmu i u trećoj dionici pa je u tome periodu uvalio Srbiji 38 koševa za 105:67 na ulasku u četvrtu četvrtinu.

U završnici susreta SAD je malo popustio, Srbija je zadnjih deset minuta čak dobila 24:25, ali u konačnici je to bilo uvjerljivih 129:92.

Tako se se Amerikanci prošetali do svjetskog zlata. Iako bez najvećih zvijezda iz NBA lige na impresivan način su obranili titulu, ali ni srpski košarkaši ne trebaju biti previše razočarani, jer su stigli do srebra čemu se malo tko nadao.