LIGA ABA

Zadar srušio indisponiranu Cibonu

03.03.2014 u 20:36

Košarkaši Zadra ubilježili su važnu pobjedu u borbi za ostanak svladavši na svom terenu Cibonu sa 59:53 (9:19, 15:7, 17:14, 18:13) u sklopu 22. kola regionalne lige ABA

Kada u jednoj četvrtini postignete tek sedam koševa, sasvim je jasno da teško možete doći do pobjede. Upravo se to dogodilo Ciboni koja je Zadru u drugoj četvrtini ubacila mizernih sedam koševa. Iako su cibosi i lošom igrom vodili praktički cijelu utakmicu, domaćini su malo boljom igrom u drugom poluvremenu malo pomalo smanjivali prednost gostiju iz Zagreba te pred kraj susreta uspjeli prelomiti rezultat na svoju stranu i na kraju zasluženo slaviti 59:53.

Kada se pogleda konačni rezultat, dobije se dojam kako su se igrale fantastične obrane, no najveći razlog malom broju koševa jest indisponiranost igrača obiju momčadi. U Ciboni su tek šestorica upisala koševe, od čega su tek Šarić, Blassingame te Siriščević imali dvoznamenkast broj koševa; kod Zadra osmorica su upisala koševe, a tek su Lyons i Sobin imali dvoznamenkast broj koševa.

Bila je to dosta slaba predstava obiju momčadi s puno nervoze i promašaja, no domaćini su nakon devet uzastopnih poraza u regionalnoj ligi ABA uspjeli doći do pobjede i pobjeći s posljednjeg mjesta.

Kod Zadra je odlično odigrao Mark Lyons koji je ubacio 17 koševa, Sobin je dodao 10, a u redovima Cibone izvrstan je bio Šarić sa 18 koševa i 16 skokova te Blassingame sa 12 koševa i četiri asistencije.