ABA LIGA

Pobjede Splita i Cibone, poraz Cedevite

23.12.2012 u 21:49

Košarkaši Splita i Cibone ostvarili su vrijedne pobjede u borbi za ostanak u regionalnoj ABA ligi. Splićani su na Gripama srušili Union Olimpiju (78:70), a Zagrepčani u Draženovom domu Szolnoki (97:71). Cedevita je pak u Kragujevcu upisala poraz od Radničkog 85:77

Split je sjajno otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu s 21:8. Na poluvrijeme je otišao s prednošću 42:31, ali u nastavku su se Ljubljančani u nekoliko navrata uspjeli približiti, a dvije minute prije kraja su došli na samo minus dva (68:66). No, momčad Mladena Erjavca je odlično i vrlo koncentrirano odigrala samu završnicu i došla do šeste pobjede ove sezone.

Srđan Subotić je bio prvo ime 'žutih' s 13 koševa, osam skokova i devet asistencija, a vrijedi istaknuti i 18 poena i sedam skokova Josipa Sobina.

Cibona je također pobijedila šesti put ove sezone u ABA ligi. Ujedno, 'vukovima' je ovo tek druga pobjeda u posljednjih 14 utakmica u svim natjecanjima. Szolnoki je na početku sezone svladao Cibonu na svome terenu, ali u Zagrebu je bio bez ikakvih izgleda.

Najefikasniji je u sastavu Daniela Lutza bio novak Smush Parker sa 17 poena kojima je pridodao i tri asistencije. Po 14 su koševa ubacila preostala dvojica Amerikanaca, Justin Hamilton i D. J. Strawberry. Hamilton je, uz to, imao čak 13 skokova, a Strawberry osam asistencija.

Nenad Aščerić: 'Čestitke Ciboni na zasluženoj pobjedi. Ušli su čvrsto i agresivno, a mi nismo ušli tako. Imali smo neke bolesne igrače, ali to nije opravdanje za poraz. Uspjevali smo držati priključak, ali smo napravili neke nepotrebne greške koje su nas koštale. U četvrtoj četvrtini smo pali mentalno i fizički'.

Dario Šarić: 'Mislim da smo prvenstveno u ovu tekmu ušli kao i protiv Cedevite - sa puno trke, puno energije. Gurali smo tako cijelu tekmu i zasluženo smo dobili'.

Lošom igrom u završnici utakmice košarkaši Cedevite izgubili su na gostovanju kod Radničkog (85:77).

Zagrepčani su vodili na poluvremenu (43:38) i na kraju treće četvrtine (61:59), ali nisu znali sačuvati prednost. Još je pri isteku 36. minute rezultat bio izjednačen (69:69), no nakon toga su serijom 12:4 domaći košarkaši riješili pitanje pobjednika i nanijeli Cedeviti šesti ovosezonski poraz u ABA ligi.

Aleksandar Ćapin je s 23 koša i osam asistencija stvorio najviše problema Cedeviti u čijim su redovima najbolji bili Marko Tomas sa 17 poena i pet skokova, Goran Suton s 15 koševa i osam uhvaćenih lopti, te Marques Green s 15 poena i četiri asistencije.