DRAMA NA GRIPAMA

Split sredio Cedevitu i izborio majstoricu

19.05.2012 u 20:27

Košarkaši Splita su pred tri tisuće gledatelja na Gripama svladali Cedevitu 82:79 (27:19, 19:13, 11:22, 25:25) i tako izjednačili polufinalnu seriju prvenstva Hrvatske na 1:1

Cibona nakon subote još uvijek ne zna ime svojeg protivnika u finalu. 'Krivci' za to su Splićani koji su izborili majstoricu (srijeda u Zagrebu) nakon što su kod kuće bili bolji od favoriziranog gosta zahvaljujući preciznom izvođenju slobodnih bacanja u završnici.

'Žuti' su bili sjajni u prvom poluvremenu te su na odmor otišli s 14 koševa razlike, ali je u nastavku gostujući strateg Anzulović na parket poslao nižu petorku koja je počela nagrizati prednost Splita.

U posljednju četvrtinu Split je ušao sa 57:54, a zatim je Petrović tricom za 57:57 vratio utakmicu u 'egal'. Uslijedila je bolja dionica domaćina koji je opet pobjegao (76:67), ali se Cedevita serijom 8:0 još jednom vratila u igru.

Na kraju je odluka pala kod izvođenja slobodnih bacanja. Baždarić je bio precizan oba puta za 78:77 20 sekundi prije kraja utakmice, Mimica je uzvratio istim načinom za 80:77.

Draper je promašio tricu za produžetak osam sekundi prije kraja, ali je nakon skoka u napadu s linije slobodnih bacanja precizan bio Vukušić za 80:79. Slobodna bacanja je zatim realizirao Subotić za 82:79, a Cedevita u posljednje tri sekunde nije uspjela doći u priliku za izjednačenje.

Najzaslužniji za pobjedu Splita bio je Mimica koji je zabio 26 koševa, Sobin je dodao 16, a Vujčić 13. Kod Cedevite najefikasniji je bio Draper s 19 koševa, a dobru igru pružili su Baždarić i Opačak koji su postigli po 14.