EUROLIGA TOP 16

Ukić i Bogdanović spasili Fenerbahçe, 'strašni' CSKA

26.01.2012 u 09:33

Hrvatski košarkaši Roko Ukić i Bojan Bogdanović nosili su svoj Fenerbahçe do pobjede u utakmici 2. kola skupine G, top 16 faze Eurolige. U Istanbulu je momčad koju vodi Neven Spahija svladala Armani Milano sa 65:63

U teškoj i tvrdoj borbi Fenerbahçe je dobio utakmicu koja, unatoč maloj razlici na kraju, nije bila posve neizvjesna. Naime, četiri minute prije kraja domaćin je imao 60:52, te gosti iz Milana nisu došli u priliku da šutom dođu do pobjede ili izbore produžetak. Recimo da su kombinirano Ukić i Tomas postigli posljednjih sedam poena za Fener.

Inače, uvjerljivo dva najbolja igrača Fenerbahçea su bili Bojan Bogdanović i Roko Ukić. Prvi je ubacio 17 poena uz šut 2-4 za dva poena, 2-5 za tri poena i 7-9 s linije slobodnih bacanja. Ukić je dodao 16 uz šest skokova i dvije asistencije. Za dva poena je gađao 6-12, za tri 1-2 i za jedan samo 1-5. Solidan je bio i Marko Tomas koji je ubacio osam poena (3-4 za dva poena i 2-2 za jedan), a dodao je tome i tri skoka.

Kod gostiju Leon Radošević nije ulazio u igru.

U skupini B Bilbao Basket u španjolskom je derbiju pobijedio Unicaju 85:70, a solidnu je večer imao kod domaćina Marko Banić koji je za 18 minuta postigao osam poena uz po skok, asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu. Šutirao je iz igre 4-5. U gostujućem je sastavu Hrvoje Perić postigao 11 poena uz četiri skoka i asistenciju. Gađao je iz igre 4-7 uz 3-4 s linije slobodnih bacanja. Luka Žorić je dodao šest poena uz pet skokova. Pucao je 3-7.

Montepaschi Siena je u toj 'španjolskoj' skupini ostvarila veliku pobjedu u Madridu. Svladali su Real s visokih 88-69 uz čak 25 poena Bo McCalebba. Za domaćina je Ante Tomić postigao četiri poena i imao šest skokova. Imao je slabu šutersku večer, pa je pogodio samo jedan od sedam šutova uz 2-4 s linije slobodnih bacanja.

Krajnje uzbudljiva je bila utakmica Cantua i Žalgirisa. Iako su gosti vodili velikim dijelom utakmice, u zadnjoj se minuti dogodio preokret i Cantu je slavio 79-78. Sonny Weems je tri sekunde prije kraja pogodio prvo bacanje, promašio drugo i nakon napadačkog skoka zabio za 78-78. No, unutar tako malo vremena Žalgiris je napravio osobnu pogrešku, a Shermadini je zabio jedno bacanje za domaće slavlje.

U redovima Žalgirisa je hrvatski košarkaš Marko Popović postigao 12 poena uz tri skoka, asistenciju, ali i tri izgubljene lopte. Imao je Popović šut 0-2 za dva poena, 2-4 za tri i 6-6 s linije slobodnih bacanja.

Euroliga, TOP 16, 2. kolo:

skupina E:

CSKA Moskva - Efes Anadolu 96-68

Galatasaray - Olympiacos (četvrtak)

Redoslijed: 1. CSKA 2-0, 2. Efes Anadolu 1-1, 3. Galatasaray 0-1 (-1), 4. CSKA Moskva 0-1 (-1).

skupina F:

Real Madrid - Montepaschi Siena 69-88

Bilbao Basket - Unicaja 85-70

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 2-0, 2. Real Madrid 1-1, 3. Bilbao Basket 1-1, 4. Unicaja 0-2.

skupina G:

Fenerbahçe - Armani Milano 65-63

Panathinaikos - Uniks 83-89

Redoslijed: 1. Uniks 2-0, 2. Panathinaikos 1-1, 3. Fenerbahçe 1-1, 4. Armani Milano 0-2.

skupina H:

Cantu - Žalgiris 79-78

Maccabi - Barcelona (četvrtak)

Redoslijed: 1. Maccabi 1-0 (-1), 2. Barcelona 1-0 (-1), 3. Cantu 1-1, 4. Žalgiris 0-2.