NHL LIGA

Sydney Crosby upisao se u povijesne knjige; Pittsburgh pobijedio

17.02.2017 u 11:16

Pittsburgh Penguins su sa 4:3 u produžetku pobijedili Winnipeg Jetse, a za pobjedu je zaslužan Sidney Crosby koji je stigao do svog 1,000. boda u NHL-u s pogotkom i dvije asistencije. Tako se Crosby upisao u povijesne knjige NHL lige...

Crosby je svladao vratara Jetsa Connora Hellebuycka 21,1 sekundu prije kraja produžetka, a tim pogotkom je došao do 1.002 bodova. Nakon što je Jevgenij Malkin doveo Pittsburgh u vodstvo od 1-0 59 sekundi nakon početka utakmice, Crosby je stigao do tisućitog boda za asistenciju Chrisu Kunitzu koji je povećao na 2-0.

Tisuću bodova je Crosby sakupio u 757 utakmica i postao je 86. igrač u NHL-u kojem je to uspjelo. Za to mu je bilo potrebno 369 golova i 633 asistencije i šest utakmica manje nego Jaromiru Jagru.

Pittsburgh (36-13-7, 79 bodova) zaostaje dva boda za Columbus Blue Jacketsima koji su drugi u Metropolitanskoj diviziji. Nakon Kunitzovog gola, Jetsov rookie Patrik Laine zabio je pred kraj druge trećine za 2-1, a Paul Postma je izjednačio nešto više od četiri minute nakon početka zadnje trećine. Laine je do sada ove sezone zabio 27 golova, četiri manje od vodećeg strijelac NHL-a Crosbyja. Dustin Byfuglien je zabio za vodstvo Jetsa od 3-2, a onda je Phil Kessel izjednačio šest minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

Crosby je asistirao kod Kesselovog pogotka. Winnipeg (26-29-5, 57 bodova) zaostaju četiri boda za Calgary Flamesima u utrci za drugu wild card koja vodi u doigravanje Stanley Cupa u Zapadnoj konferenciji.

Zapad

1.Minnesota5732661382