OSMINA FINALA

Belgija utrpala četiri gola Mađarima i prošla dalje

26.06.2016 u 22:49

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici osmine finala Eura belgijska nogometna reprezentacija pobijedila je Mađarsku s uvjerljivih 4:0 te tako potvrdila kandidaturu za osvajanje titule...

Sastav Mađarske: Kiraly - Lang, Juhasz, Guzmics, Kadar - Gera, Pinter, Nagy - Lovrencsics, Dzsudzsak, Szalai

Sastav Belgije
: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel, De Bruyne - Mertens, Hazard, Lukaku

EP u nogometu, osmina finala

Mađarska – Belgija 0:4 (Alderweireld 10, Batshuayi 78, Hazard 80, Carrsco 90)

Tijek utakmice

Kraj - uvjerljivi Belgijci idu u četvrtfinale
90' - goool za Belgiju! Carrasco je još jednu kontru pretvorio u pogodak
80' - goool za Belgiju! Hazard je sve sam riješio i nakon prodora zabio treći pogodak
78' - gool za Belgiju! Batshuayi je ostao sam i sve je riješio
68' - Juhasz je sada imao odličnu priliku, ali njegov oštar šut iskosa odlazi malo pokraj vratnice
66' - umalo je udarac Pintera od bloka završio u mreži, ali Curtois je bio i na to spreman
58' - još jedna šansa za Mertensa koji nije uspio pogoditi okvir gola
51' - Salai se oslobodio i opasno pucao no malo pokraj gola
Poluvrijeme - odličnih 45 minuta u Toulouseu nakon kojih Belgija zasluženo vodi
42' - veliku priliku kiraly je obranio Mertensu koji je bio sam na desnoj strani
41' - opalio je i Dzsudzsak, ali malo neprecizno
38' - silovit udarac Lovrencsicsa nije pronašao put do gola
35' - greda i Kiraly uspjeli su zaustaviti udarac De Bruynea
30' - još jedan udarac De Bruynea, ali Kiraly je na pravom mjestu
23' - Dzsudzsak puca iz daljine, no točno u Courtoisa
15' - nova velika prilika za Belgiju, ali De Bruyne koji je izašao sam pred Kilaryja nije ga uspio svladati
10' - goool za Belgiju! Alderweireld je nakon prekida ostao potpuno sam i sigurno zabio glavom
7' - opasan udarac De Bruynea, Kiraly na mjestu
5' - Lovrencsics pcua, Courtois lako brani
1' - dvoboj u Toulouseu je počeo

Nakon impresivnih igara u grupnoj fazi i osvojenog prvog mjesta, pred Mađarima je utakmica koja će pokazati koliko zapravo vrijede. Ekipa koja je Portugalcima zabila tri pogotka odmjerit će snage protiv moćne Belgije u osmini finala Eura.

Belgijci su u užem krugu favorita za osvajanje titule, posebno nakon što im se ždrijeb do finala otvorio. No, nakon poraza od Italije mnogi su počeli sumnjati u Wilmotsove izabranike i na njima je da potvrde svoju kvalitetu na terenu.