slavlje u kairu

Zlatko Dalić zadovoljan je osvajanjem turnira, ali je poručio: To moramo popraviti!

27.03.2024 u 00:13

Nakon što je hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom 4:2 nad Egiptom u Kairu osvojila ACUD Cup, čekalo se što će reći izbornik Vatrenih Zlatko Dalić

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkog gola. U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić. Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2 Hrvatske.

Kapetan Luka Modrić visoko je podigao pobjednički pehar nakon utakmice i sa suigračima proslavio je još jednu pobjedu uz vatromet i kišu konfeta. Slika iz Kaira dugo će im svima ostati u sjećanju...

'Pobjeda i dobra utakmica, 80 tisuća ljudi, čast je ovo da nakon 12 godina u Egiptu budu navijači. Osvojili smo turnir i igrali smo dobro, što je najvažnije Neki su ovo nazivali team building, ali mi smo napravili rezultat. Ja sam jako zadovoljan. Krenuli smo malo lošije u utakmicu, primili smo opet iz gol iz prekida, iz situacije koja nije bila zgodna i to moramo popraviti, ali se vratimo', kazao je Dalić za Novu TV.

O samoj utakmici još je rekao:

'Puno kvalitetnije smo igrali nego protiv Tunisa, puno šansi, raznovrsnosti, probojnosti... Sjajno prvo poluvrijeme i drugo poluvrijeme možda za nijansu slabije. Ali zabili smo četiri gola, iskoristili šanse i mislim da nakon ovog možemo biti jako zadovoljni.'

Još je jasno poručio:

'Hvala dečkima na ovih 10 dana, na ponašanju i pristupu. Znate, bili smo svi spremni za Abu Dhabi i fascinantno je što nitko nije rekao niti jednu riječ što idemo u Egipat. Svaka im čast na tome. Dobili smo uvid u neke igrače, dali smo šansu svima, bilo ih je 25 i svi su dobili prigodu.'

Za kraj se na poseban način dotakao igrača, ali i Eura:

'Drago mi je da smo igrali sa svim igračima, da su svi dobili prigodu. Svi su zadovoljni i sretni. Želim im da u iduća dva mjeseca budu fokusirani na svoje klubove, gdje stvara pritisak i traže rezultati jer završavaju lige. Samo da se nitko ne ozlijedi i da svi budu zdravi. A mi ćemo onda napraviti doista pravu pripremu i analizu te izabrati najbolje za Euro u Njemačkoj', poručio je Dalić.