grčka liga

Veliki derbi grčkog prvenstva igrao se pred praznim tribinama; PAOK i AEK bez pobjednika

11.02.2024 u 22:18

U derbiju 22. kola grčkog nogometnog prvenstva PAOK i AEK su odigrali 1-1, pa je solunski sastav zadržao vodeću poziciju na ljestvici

Bio je to okršaj sadašnjeg lidera PAOK-a i aktualnog prvaka AEK-a. Susret na solunskom stadionu Toumbas igran je bez gledatelja, a sudio je Azer Aliyar Agayev.

Gosti su poveli u 47. minuti golom Niclasa Eliassona, a izjednačio je Tomasz Kedziora u 89. minuti

Za PAOK je branio Dominik Kotarski, Domagoj Vida je za AEK igrao cijeli susret, dok je Robert Ljubičić ušao u igru u 82. minuti.

U ranije odigranom susretu Panathinaikos je na gostovanju pobijedio Panserraikos 3-0.

Golove za gostujući sastav zabili su Benjamin Verbič (8), Sebastian Palacios (31) i Alexander Jeremejeff (9+1) uz dvije asistencije Bernarda.

Tin Jedvaj nije nastupio za Pao koji je upisao treću uzastopnu pobjedu u svim natjecnjima bez primljenog gola.

Olympiakos je u subotu 4-0 porazio OFI, a strijelci su bili Giorgos Masouras (6), Ayoub El Kaabi (9), Daniel Podence (34) i Konstantinos Fortounis (58).

Kifisija i Volos su odigrali bez golova, a za domaći sastav je cijeli susret odigrao Luka Capan.

Na ljestvici vodi PAOK s 51 bodom, Panathinaikos je drugi s 50 bodova, AEK na trećem mjestu ima 49 bodoa, a četvrti je Olympiakos s 44 boda.