nba liga

Prvaci pali u Sacramentu, Boston Celtics i dalje vodeća momčad lige

10.02.2024 u 09:33

Sacramanto Kings su sinoć kod kuće pobijedili aktualne NBA prvake Denver Nuggetse 135-106, dok su Boston Celtics, vodeća momčad lige, upisali 40. pobjedu ove sezone svladavši 133-129 Washington Wizardse

Domantas Sabonis je za Sacramento Kingse imao 17 koševa , 17 skokova i 10 asistencija za svoj 16. triple-double učinak sezone, Malik Monk je ubacio 23 poena s klupe za pobjedu Kingsa koji su se popeli na šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Domantas, inače sin legendarnog Arvydasa Sabonisa, ima najviše triple-double učinaka ove sezone, prestigao je zvijezdu Nuggetsa Nikolu Jokića koji je sinoć utakmicu završio s 23 koša, osam skokova i sedam asistencija.

Aaron Gordon je dodao 14 koševa za Nuggetse, čiji je niz od tri pobjede prekinut.

Denver je na četvrtom mjestu Zapadne konferencije gdje prvo mjesto drže Minnesota Timberwolves (36-16) ispred Oklahome City Thundera (35-16) i Los Angeles Clippersa (34-16).

Boston Celtics su kod kuće 133-129 svladali Washington Wizardse, a Jayson Tatum ubacio je rekordnih 35 koševa, dok je Kristaps Porzingis završio s 34 koša.

Boston je zaostajao sedam koševa na poluvremenu, ali je preuzeo kontrolu nadigravši Washington 36-16 u trećoj četvrtini kada je Porzingis ubacio 14 koševa, a Tatum 13. Tatum je također upisao 10 skokova i osam asistencija u pobjedi, dok je Porzingis imao 14/14 s linije slobodnih bacanja i 11 skokova.

Deni Avdija i Corey Kispert zabili su svaki po 24 koša za Wizardse, koji su izgubili pet puta zaredom i 13. su u Istočnoj konferenciji.

Boston s omjerom pobjeda i poraza 40-12 drži prvo mjesto na Istoku, a drugi su Cleveland Cavaliers (34-16), dok su treći Milwaukee Bucks (34-19) koji su sinoć Milwaukee Bucks su s visokih 120-84 pobijedili Charlotte Hornetse.

Damian Lillard, noć nakon što je odsjeo utakmicu, ubacio je 26 koševa, a Milwaukee je Docu Riversu donio prvu domaću pobjedu otkako je postao glavni trener Bucksa, porazivši Charlotte kojima je ovo deseti poraz u nizu.

Malik Beasley je imao 21 koš, Bobby Portis je ušao s klupe za 18 koševa, a Giannis Antetokounmpo dodao je 15 koševa i 14 skokova u 24 minute za momčad Milwaukeeja.

Los Angeles Lakersi su na svom terenu 139-122 bili bolji od New Orleans Pelicansa. D'Angelo Russell zabio je 30 koševa, a Austin Reaves dodao je 27 za Los Angeles koji je u drugoj četvrtini ubacio 51 koš. Anthony Davis ubacio je 20 koševa uz šest skokova i šest asistencija, a LeBron James 21 koš uz 14 asistencija.

Kod New Orleansa, čiji je niz od četiri pobjede prekinut, najbolji je bio Zion Williamson s 30 koševa i devet skokova.

Atlanta Hawks su u gostima 127-121 nadigrali Philadelphia 76erse, a do pobjede ih predvodio Trae Young s 37 koševa i 12 asistencija.Onyeka Okongwu dodao je 21 koš, a Saddiq Bey 18 koševa i 11 skokova za Hawkse.

U redovima Sixersa, koji su izgubili osmi put u devet utakmica, najbolji je s 28 koševa i 12 skokova bio Kelly Oubre Jr. Philadelphia, koja je prije deset dana bez svog najboljeg pojedinca Joeal Embiida, pala je s trećeg na peto mjesto na Istoku.

I u zadnjoj utakmici odigranoj sinoć Toronto Raptors su 107-104 bili bolji od gostujućih Houston Rocketsa. Immanuel Quickley ubacio je 25 koševa za Toronto, a RJ Barrett je dodao 21 koš. Dillon Brooks zabio je 20 koševa, a Cam Whitmore ga je pratio sa 17 za Rocketse, koji su prošlog tjedna u Houstonu porazili Raptorse 135-106.