TROFEJNI KLUBOVI

Poznati su finalisti Francuskog kupa

03.04.2024 u 23:16

U finalu francuskog nogometnog Kupa 25. svibnja u Villeneuve-d'Ascqu igrat će Lyon i PSG

PSG je mjesto u finalu izborio porazivši Rennes sa 1-0, dok je Lyon u utorak na svom terenu svladao drugoligaša Valenciennes sa 3-0.

Pogodak odluke u susretu igranom na Parku prinčeva zabio je Kylan Mbappe u 40. minuti. Bio je to njegov osmi gol u kupu ove sezone, te 37. ukupno. Samo su Michel Platini (44), Delia Onnis (44) i Bernard Lacombe (39) zabijali više u "Coupe de France".

Tri minute ranije Mbappe nije realizirao penal, njegov udarac obranio je Steve Mandanda.

PSG će u finalu igrati protiv Lyona koji je u utorak na svom terenu svladao drugoligaša Valenciennes sa 3-0.

Prva dva gola na utakmici postigao je Lacazette (51-11m, 57), a konačni je rezultat postavio Orban (75). Hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je čitav susret za Lyon.

PSG je izborio 20. finale, a do sada je slavio 14 puta, dok će za Lyon to biti deveto finale, a do sada su "Lavovi" slavili pet puta, posljednji put 2012. godine.