ENGLESKA LIGA

Nogometaši Arsenala pobjedom preuzeli vrh Premiershipa, slavio i City

03.04.2024 u 23:31

Nogometaši Arsenala barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu 31. kola Premier lige pobijedili Luton Town sa 2-0

Golove za pobjedu "Topnika" zabili su Martin Odegaard (24) i Daiki Hashioka (44-ag).

Tri boda je osvojio i aktualni prvak Manchester City koji je sa 4-1 na krilima sjajnog Phila Fodena porazio Aston Villu.

Rodri je golom u 11. minuti doveo City u vodstvo, no devet minuta kasnije je izjednačio Jhon Duran. "Građani" su u samoj završnici prvog dijela golom Phila Fodena poveli sa 2-1, a isti je igrač u 62. minuti zabio i treći gol za domaćine, a sjajnu predstavu je zaokružio hat-trickom u 70. minuti.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijeli susret za City, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 75. minuti.

Večeras su bez golova igrali i Brentford i Brighton.

Posljednja dva susreta ovoga kola na rasporedu su u četvrtak, a sastaju se Liverpool - Sheffield United, te Chelsea - Manchester United.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 68 bodova, dok Liverpool i Manchester City imaju po 67 bodova.

Dodajmo kako Arsenal i City imaju po susret manje, a Liverpool dvije utakmice zaostatka.