španjolska liga

Mali Alaves šokirao Atletico Madrid i zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

21.04.2024 u 21:20

Nogometaši Alavesa svladali su u 32. kolu Primere kod kuće Atletico Madrid 2-0 i izvukli se iz opasne zone

Za Baske su pogađali Urugvajac Carlos Benavides (15) i Luis Rioja (90+2). Atletico je ostao četvrti sa 61 bodom, tri više od Bilbaoa, ali i sedam manje od trećeplasirane Girone. Alaves je sada 13. s 35 bodova.

Ranije je Villarreala pobijedio Almeriju 2-1. Villarreal je poveo golom Marokanca Iljasa Ahomasha u 25. minuti, a izjednačio je Hondurašanin Antony Lozano u 30. minuti. Pobjednički gol zabio je Norvežanin Aleksander Sorloth u drugoj minuti nadoknade vremena.

Villarreal je deveti na ljestvici s 42 boda, a Almeria je nakon 20. poraza posljednja s 14 bodova. Ranije danas Getafe je remizirao 1-1 protiv Real Sociedada.

Sociedad je poveo golom Andera Barenetxee u 13. minuti, a bod domaćinu osigurao je Juanmi Latas golom u 29. minuti.

Sociedad je remizirao drugi put zaredom, ukupno 12. u prvenstvu, te zauzima šesto mjesto na tablici s 51 bodom. Getafe s 13. remijem u prvenstvu, a sa 40 bodova, zauzima deveto mjesto na tablici.