JURIŠ NA ZLATO

Gaćini minimalno europsko srebro

15.10.2011 u 14:31

Hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina borit će se s portugalskim partnerom Marcosom Freitasom za zlatnu medalju u igri parova na Europskom prvenstvu u Gdanjsku

Pobijedila je hrvatsko-portugalska kombinacija u polufinalnom srazu ruski par Mihail Pajkov/Aleksej Livencov s uvjerljivih 4-1 (13-11, 11-13, 11-7, 11-4, 16-14).

Dobili su Gaćina i Freitas dva izjednačena seta, prvi i peti, dvaput deklasirali Ruse, te izgubili drugi set dopustivši suparnicima povratak u meč. Tom su prilikom Rusi slavili 13-11 premda su kasniji pobjednici imali vodstvo 11-10.

Otvaranje meča slutilo je bolje raspoloženje ruskog para, koji je poveo 10-6 osiguravši si četiri set-lopte. Propustili su potom i petu nakon što su Hrvat i Portugalac uspjeli nanizati četiri poena za izjednačenje. Uslijedila je potom nova serija od triju vezanih poena i konačna 13-11 pobjeda. Od posljednjih osam poena Gaćina i Freitas dobili su sedam.

Nakon izjednačenja Gaćina i Freitas elegantno su dobili treći i četvrti set, da bi opet niz set-lopti spasili u petom setu. Isti su, nakon također više propuštenih meč-lopti, dobili 16-14.

U finalu, koje je na rasporedu iza 16 sati, Gaćina i Freitas borit će se protiv drugoga ruskog para, Aleksandra Šibaeva i Kirila Skačkova. Rusi su u prvom i daleko neizvjesnijem polufinalu pobijedili srbijanski par Bojan Tokić/Aleksandar Karakašević 4-2 iako su gubili 2-1.