KOMENTAR IZBORNIKA

Dalić pozvao navijače na Maksimir te otkrio da je spašavao navijača od zaštitara

18.11.2023 u 21:02

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u Rigi domaćina Latviju 2-0 (2-0) u pretposljednjem susretu skupine D kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine, a komentar je dao izbornik Zlatko Dalić

Podsjećamo, ogled u Rigi bio je riješen nakon samo šesnaest minuta igre jer je toliko Hrvatskoj trebalo za dva pogotka. U sedmoj minuti Lovro Majer je zabio za 1-0, a u 16. je na 2-0 povećao povratnik nakon ozljede Andrej Kramarić.

'Čestitam dečkima na pobjedi, dva gola na početku, dobro smo otvorili utakmicu. Sada smo došli u situaciju koju smo željeli i koju smo priželjkivali da sami o sebi odlučujemo u zadnjem kolu u Zagrebu. U nekim trenucima smo se malo opustili, ali mogu čestitati', rekao je Dalić za Nova TV pa se osvrnuo na strijelce.

''Lovro Majer je igrao dobro, zabio je gol i namjestio ga. Karamarić i Ivanušec su se vratili nakon duge pauze, a Krama opet zabije gol. Sve u svemu dobra utakmica s njegove strane, imamo rješenja i moramo biti zadovoljni, još ništa nismo napravili.'

Što ste razmišljali nakon remija Armenije i Walesa?

'Ja sam razmišljao da nam dragi Bog da još jednu šansu. Zaslužili smo je i dobili, na nama je da to iskoristimo. Nadam se da ćemo se u Zagrebu svi skupa veseliti. Evo pozivam sve navijače, ako stadion još nije rasprodan, da kupe kartu i podrže nas.'

• +38
Latvija - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Ansis Ventins/PIXSELL

Jednog čovjeka pokušao je spasiti od zaštitara.

'Svaka čast tim dečkima koji su došli ovdje u Rigu na ovo hladno vrijeme. Ne znam koliko ih je bilo, negdje dvije tisuće. To je ono što mi trebamo. Ovaj čovjek je ušao u teren pa su zaštitari bili prema njemu grubi. Pokušali smo ga nekako izvući iz te situacije'', rekao je Dalić.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'