PRVA HNL - 1. KOLO

Cibalia i Šibenik traže iskupljenje

25.07.2010 u 20:00

U nedjelju se igraju preostale dvije utakmice prvog kola Prve HNL. U Koprivnici Slaven Belupo dočekuje Šibenik, a u Vinkovicma je Cibalia domaćin Osijeku. Razvoj događaja pratite na tportalu

U petak i u subotu u šest utakmica gosti nisu uzeli ni boda, a pobjede su upisali Zagreb, Dinamo, Hajduk, Karlovac, Varaždin i Rijeka.

Slaven Belupo – Šibenik 1:0

90' - Kraj utakmice, zaslužena pobjeda domaćina
80' - Šibenčani se dižu, ali Slaven još kontrolira stanje na terenu
77' - pokušao je Vrcić sa 16 metara, ali spreman je Rodić
57' - Novi promašaj Bušića koji je bio neprecizan sa samo pet metara
47' - prvo je prijetio Bušić pa Poljak, ali u oba navrata pobjednik je šibenski vratar, u ovom trenutku najbolji igrač na terenu
45' - Kraj prvog poluvremena
44' - 1:0 GOOOOL - Branič Kokalović slomio je otpor momčadi sa Šubićevca nakon što je korner izveo Vojnović
37' - 'farmaceuti' nemaju sreće. Poljak i Bušić pogodili su stative,a iz trećeg pokušaja Mujanović je poslao loptu preko gola
29' - Koprivničani su znatno bolji, a Poljak je zatresao vratnicu
25' - Jakoliš je pobjegao Slavenovoj obrani, ali spasio je Rodić
18' - Šibenčani su još bez udarca
10' - Zicer za domaćina, Poljak je asistirao za Marasa koji je došao pred vratara i pucao pored gola
6' - milardović je opalio iz daljine, ali gostujuća mreža se nije zatresla
3' - Koprivničani su odmah pritisnuli. Iskosa je Bušić izašao pred Blaževića, ali gostujući vratar je obranio

Cibalia - Osijek 3:0

90' - Kraj utakmice
88' - 3:0 GOOOOL - Jurić je pucao iz daljine i svladao Karduma
75' - Cibalia je sve bliđe trijumfu, Osijek ne izgleda kao da se može vratiti u život
65' - 2:0 GOOOOL - Parmaković je nakon udarca iz kuta ostao neshvatljivo sam i pogodio za veliko vodstvo
49' - Lukačević nije iskoristio pogrešku Cibalije
45' - Šoršin ubačaj bio je lak plijen za Cibalijinu obranu
33 - Bloudek je pokušao, ali Rodić je skinuo loptu koja je išla pod gredu
30' - 1:0 GOOOOL - Šimunac je ubacio, a na pravom mjestu je bio Bartolović
27' - Bartolović je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali nije bilo previše muke za gostujućeg čuvara mreže
24' - Smoje je napravio prekršaj na vrataru Cibalije u izglednoj situaciji
14' - pokušali su nešto napraviti Vinkovčani, ali udarac Kresingera je bio preslab da bi se ugrozilo Karduma
5' - Osječani su bolje ušli u susret, pokušao je Miličević, ali njegov udarac je završio pored gola
1' - Na slavonskom derbiju okupilo se je više od dvije tisuće gledatelja