T-COM PRVA HNL, 16. KOLO

Zagreb u 25 minuta od 0:3 do izjednačenja

28.11.2009 u 17:24

U utakmicama 16. kola T-Com Prve HNL koprivnički je Slaven Belupo u Kranjčevićevoj vodio sa 3:0, no domaćini su uspjeli preokrenuti i na kraju doći do boda odigravši 3:3, Lokomotiva je nokautirala Rijeku, a Karlovac je prekinuo post

Zagreb – Slaven Belupo 3:3 (0:2)
Strijelci: 0:1 Posavec (16-11m), 0:2 Rogulj (44'), 0:3 Delić (64'), 1:3 Krstanović (74'), 2:3 Piškor (85'), Jefthon (90')

U najzanimljivijoj utakmici popodnevnog programa Slaven Belupo prosuo je vodstvo od 3:0 protiv Zagreba u Kranjčevićevoj. U samo 25 minuta igrači trenera Igora Štimca uspjeli su s tri pogotka preokrenuti i doći barem do boda. Već u 16. minuti gosti iz Koprivnice dolaze u vodstvo preko Srebrenka Posavca iz najstrože kazne. Do kraja prvog dijela gosti su postigli još jedan pogodak, i to pred sam kraj, u 44. minuti, kad je Rogulj bio najviši nakon kornera. Odličnu igru Slavena okrunio je Delić u 64. minuti. U tim trenucima nitko u Kranjčevićevoj nije se mogao nadati onom što predstoji. Igrači trenera Štimca kao da su tek onda došli na utakmicu, pa je prvo Krstanović u 74. smanjio na 1:3, da bi onda Piškor u 85. postigao drugi pogodak za 'pjesnike', a Jefthon u posljednjim trenucima utakmice izjednačio na 3:3.

Šibenik – Croatia 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Božić (39'), 2:0 Zec (84')

Šibenik je nastavio s odličnim igrama u HNL-u. Ovog puta na Šubičevcu je stradala sesvetska Croatija. Domaćini su poveli u 39. minuti preko Božića, a svoju dominaciju i nova tri boda potvrdili su preko Zeca u 84. minuti

Cibalia – Zadar 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Lukačević (37'), 2:0 Jurić (61')

Vinkovačka Cibalija bez većih je teškoća ubilježila nova tri boda na svom kontu svladavši Zadar s 2:0. Domaćini su svoje golove rasporedili po sistemu – gol po poluvremenu. Prvo je Lukačević u 37. doveo Cibaliju u vodstvo, da bi Jurić u 61. postigao konačni rezultat.

Karlovac – Međimurje 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Novinić (21'), 2:0 Lajtman (88')

Nakon tri utakmice bez pobjede momčad Igora Pamića napokon je prekinula post. Karlovac je na svom stadionu bio bolji od Međimurja. U utakmici u kojoj su potpuno dominirali domaćini su poveli preko Novinića u 21. minuti nakon odličnog solo prodora, da bi Lajtman u 88. minuti zapečatio sudbinu gostiju iz Čakovca.

Lokomotiva – Rijeka 3:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Sopić (28'), 2:0 Bule (78'), 3:0 Pamić (ag. 81')

Lokosi su protiv Rijeke odigrali možda i najbolju utakmicu ove sezone. Kruna takve igre je i visoka pobjeda od 3:0. Sopić je u 28. minuti doveo Lokomotivu u vodstvo, da bi u Bule krasnim pogotkom u 78. povećao vodstvo Lokosa, a na lošu igru Rijeke nadovezao se i autogol Pamića u 81. minuti, zbog čega su domaćini na kraju slavili s lakih 3:0.

Varteks – Inter 2:1 (1:1)
Strijelci: 0:1 Šarić (18-11), 1:1 Smerkar (20'), 1:1 Mumlek (54 – 11m)

Varaždinska momčad u 18. minuti je gubila, no do kraja utakmice uspjeli su sve preokrenuti i na kraju pobijediti sa 2:1. Gledatelji u Varaždinu su vidjeli dva jedanaesterca, a prvi je dosuđen za Inter, i to u 18. minuti. Siguran je bio Šarić koji je matirao domaćeg vratara. No, vodstvo gostiju iz Zaprešića je trajalo samo dvije minuta jer je Smrekar izjednačio na 1:1. Pobjedu 'krojačima' je osigurao Mumlek koji je bio siguran iz najstrože kazne u 54. minuti.