tportal.hr

Zagreb
+11
Osijek
+13
Pula
+8
Rijeka
-
Zadar
+9
Split
+14
Dubrovnik
+17

IZUZETNO VJEŠTI LOPOVI

Kerumu ukrali 2,5 milijuna kuna?

O provali i pljačkanju doma splitskog gradonačelnika Željka Keruma iz policije ne žele iznositi veće detalje, a mediji doznaju kako se iz krugova bliskih istrazi može doznati kako je Kerum prijavio krađu iz svog sefa u kojem je navodno bilo više od dva milijuna kuna i vrijedan nakit njegove nevjenčane supruge Fani Horvat

Datum objave:
24.7.2012 11:31

Zadnja izmjena:
24.7.2012 12:12

Lopovi su iz sefa, navodno, ukrali oko 1,8 milijuna kuna gotovine te nakit vrijedan više od 100 tisuća eura. Novac i zlato se nisu nalazili u istom dijelu kuće pa je lopov, ili više njih, morao malo više hodati po kući nego što je možda i planirao, piše Slobodna Dalmacija. Navodno zbog prezaduženosti splitski gradonačelnik novac nije želio primati na račune jer bi banke odmah na njih 'sjele'. Zato ga je, piše Večernjak, i držao u kući.

Priča se i kako policija istražuje druge okolnosti, jer je Kerum navodno u ozbiljnim financijskim problemima. Kako se šuška, izgubio je hotel Neva u Podstrani, a nedavno i Perisku te i hotel Marjan koji ga je uvukao u debele dugove. Mnogi kažu kao se radi o zaista čudnoj krađi, jer sumnjaju i da se u Kerumovu vilu na Mejama u Splitu uopće može provaliti. Podsjetimo, provala se dogodila u noći između subote i nedjelje: u kuću su provalile nepoznate osobe probivši trostruko osiguranje. Naime, Kerumova vila 'propisno' je osigurana. Videonadzor na 'svakom kantunu', alarmni uređaji, visoki zidovi...

Splitski gradonačelnik Željko Kerum bio je bez komentara o samoj pljački, kao i o visini nastale štete.

'Dva su načina kako ovo mogu komentirati – dobronamjerno ili zlonamjerno. Dogodila se pljačka, policija radi svoj posao i sreća je što nikoga nije bilo u kući. Moglo mi je stradati dite ili trudna žena', počeo je tumačiti Slobodnoj Kerum, no svakom riječju bijes mu se, piše splitski dnevnik, pojačavao.

'Ono zlonamjerno je što mi već rade svi. Ma kako se može slušati priča suside koju ni ne znam, bolesne žene, neke Vanje. A koji su to novinari koji napišu kako treba kriminalce počastiti jer su Keruma opljačkali. Dosta mi je, umoran sam od gadosti i podmetanja…', uz psovku je okončao svoju reakciju splitski gradonačelnik.

205754,205659,205599,205048

Sviđa ti se članak? Preporuči ga prijateljima!

Komentari

Nadimak
Komentar
Upozorenje: Uredništvo tportala protivi se širenju mržnje na vjerskoj, nacionalnoj, rasnoj ili drugoj osnovi. U slučaju da korisnici promiču govor mržnje ili vrijeđaju druge korisnike, komentiranje ispod tekstova bit će onemogućeno, a prekršitelji će biti prijavljeni policiji.
Poželjno je da komentari budu vezani uz temu teksta koji se komentira. Pretjerano skretanje s teme u komentarima bit će podložno moderiranju.

Što misliš?Hoće li se rat u Siriji proširiti na cijeli Bliski istok?

Kalkulator za porez na nekretnine

Nekretnina se:

Izračunaj

Iznos poreza:

Od:

Do:

Kalkulator za izračun plaće

Važno: Rubrike, Sex files, cura i frajer dana i crna kronika mogu sadržavati sadržaje koji nisu primjereni osobama mlađim od 18 godina. Osobama mlađim od 18 godina se savjetuje posjet ovim rubrikama jedino i samo uz nadzor punoljetne osobe.
Tportal je član Hrvatskog vijeća za medije. HVZM je samoregulatorno tijelo koje prati i sankcionira kršenja novinarske etike.
Saznajte više na http://www.hvzm.hr/
vijece@hvzm.hr