Briljantni Messi u tri minute uništio Bayern i Neuera!

07.05.2015 u 10:45

• +9

Polufinale Lige prvaka, Barcelona - Bayern

Izvor: Reuters / Autor: Albert Gea

Na Camp Nou je na rasporedu prva utakmica polufinala Lige prvaka između Barcelone i Bayerna (20.45 sati). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Barcelona: Stegen, Alves, Pique, Mascherano, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar
Bayern: Neuer, Benatia, Rafinha, Boateng, Bernat, Lahm, Alonso, Thiago, Schweinsteiger, Lewandowski, Müller

Barcelona – Bayern 3:0

90' - 3:0 - GOOOL - potop Bayerna, neymar je zbrisao i dokrajčio Bavarce - kraj
80' - 2:0 - GOOOL - nakon dodavanja Rakitića, Messi je slomio Boatenga i onda digao loptu preko Neuera
77' - 1:0 - GOOOL - Bayernovi igrači su izgubili loptu koja je brzo došla do Messija, Argentinac je precizno pogodio sa 17 metara, donji lijevi kut Neuera, njegov deveti gol ove sezone u Ligi prvaka
71' - Alcantara je loše opalio, no lopta je nekoga okrznula i promijenila smjer. Nedovoljno jako da bi se iznenadio Stegen
67' - požutio je prvo Pique pa Neymar
64' - Rakitić je izborio loptu za Neymara koji sa 14 metara puca visoko preko grede
61' - Neuer je opet pravovremeno istrčao i izbio loptu, prvo ime utakmice
57' - dugo smo čekali na novi ozbiljniji udarac, Messi s 20 metara po sredini gola, no Neuer je spreman, Bayern još nema niti jedan pokušaj u okvir
46' - Lewandowski je krenuo prema vratima Barce, Dani Alves ga je povukao i zaradio žuti karton, a iz slobodnjaka sa 17 metara Xabi Alonso je pogodio živi zid

45' - kraj prvog poluvremena
40' - snažan udarac Rakitića, ali pored vratnice
39' - Iniestino sjajno poigravanje, Dani Alves je izbio ispred Neuera, ali fantastični njemački golman je opet spasitelj Bayerna
36' - Messijev slobodnjak s 28 metara u ruke Neuera
30' - Alcantara sa 20 metara, niti je to bio udarac, niti ubačaj
27' - suarez glavom preko grede
26' - nova brza akcija domaćina, Boateng u zadnji tren izbija ispred Messija inače bi to bila mat situacija
18' - Bayern je uzvratio, Müller se othrvao, ubacio na šest metara, a Lewandovski u klizećem startu šalje loptu pored gola
15' - akciju je započeo Rakitić, Suarez je probio i ubacio nisku loptu, a Neymar s pet metara pogađa nogu Rafinhu, propala je još jedna velika prilika Barce
12' - čudesni Neuer skinuo je zicer Suarezu koji je sam išao prema njemu
11' - na velikim iskušenjima Bayernova obrana, jedva je otklonila opasnost, a odmah u kontri i Barcina zadnja linija je bila na mukama
7' - prva akcija koja je mirisala na pogodak, na kraju je Suarezov udarac sa 17 metara bio lak plijen za Neuera
4' - Boateng je lagano po ramenu odgurnuo Suareza koji je odmah pao, no sudac nije pokazao na bijelu točku
4' - obje momčadi žele loptu u svojim nogama, tko je izgubi odmah je pokušava presingom vratiti
1' - počela je velika utakmica

'Mislim da Pep točno zna kako ćemo igrati, i mi i Bayern htjet ćemo što veći posjed lopte, a to garantira vrlo atraktivnu utakmicu. Kako igramo na svom stadionu naravno da nam je želja zabiti pokoji gol, a u isto vrijeme vlastitu mrežu očuvati netaknutom. Za to potrebno će biti odigrati na visokoj razini na svim dijelovima terena, izjavio je Barcin trener Luis Enrique.

On ove sezone gotovo pa da i nema većih problema s izostancima. Danas će mu nedostajati tek ozlijeđeni branič Jeremy Mathieu, ali u njegovom slučaju ne možemo govoriti o značajnijem hendikepu. Na terenu ćemo tako vidjeti najjaču moguću domaću postavu s izuzetkom vratara Claudija Brava, jer u Ligi prvaka prednost ima Marc-Andre Ter Stegen.

Dok u Barci situacija graniči s idilom, goste muče brojni problemi. Naslov prvaka je osiguran, pa posljednji poraz od Bayera nema baš nikakvu težinu. Više ih muči stanje ekipe. Najbolji uvod za utakmicu je navesti kako Guardiola danas neće moći računati na Badstubera, Alabu, Riberyja, Robbena, Rodea, a upitno je u kakvom će stanju biti i napadač Lewandowski.

'Barcelona ima fantastičnu momčad, no mi nećemo odustati od svog stila igre. Ako danas ne zabijemo barem jedan gol, nemamo šanse za prolazak', rekao je Pep Guardiola pa zatim nastavio:

'Imao sam neke ideje oko početnog sastava od trenutka ždrijeba, no s vremenom sam ih korigirao. Ipak, ideja o stilu i načinu igre je ostala.'