06.11.2014 u 18:45

• +11

Dinamo Zagreb - Salzburg

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Zagrebački Dinamo u četvrtak (19h, Arenasport 3 - MAXtv) igra u sklopu 4. kola Europske lige protiv austrijskog Red Bull Salzburga, momčadi koja ih je nedavno nadigrala 4:2. Tekstualni prijenos pratite na tportalu gdje možete vidjeti i najzanimljivije trenutke

Dinamo: Eduardo, Pinto, Šimunović, Taravel, Ibanez - Brozović, Ademi, Antolić - Soudani, Henriquez, Čop
Salzburg:
Gulasci - Ankersen, Ramalho, Hinteregger, Ulmer - Kampl, Leitgeb, Ilsanker, Bruno - Soriano, Sabitzer

Dinamo - Red Bull Salzburg
1:5

90' - kraj i zvižduci par tisuća ljudi s tribina
90' - prilika Dinama, Gulasci je to zaustavio skoro na gol liniji
85' - GOOOL - 1:5 - hat-trick Soriana, nevjerojatno su loši u obrani Šimunović i Taravel
84' - Bruno si je dao prejak for pa je Eduardo uspio zaustaviti taj napad
83' - pokušaj Juniora Fernandesa koji je ušao, ali daleko od gola
79' - Astra je izjednačila protic Celtica (1:1) pa je Dinamo ostao teoretski u igri
72' - 1:4 - GOOOL - briljantna akcija Red Bulla koju je nakon odlične asistencije Leitgeba završio Bruno. Nije bilo zaleđa, jer je Ibanez zaspao na desnoj strani
69' - Andrijašević je ušao umjesto Antolića, zvižduci s tribina
68' - udarac Henriqueza je otišao zamalo preko grede, najopasniji Dinamov igrač
64' - 1:3 - GOOOL - Soriano je izbjegao zaleđe i lobao Eduard, iako je to sumnjiva situacija

60' - 1:2 - GOOOL - Henriquez je lijepo pogodio iz daljine

59' - 0:2 - GOOOL - pogreška Šimunovića, brzo je u for izbačen Kampl, loptu je Taravel nespretno odbio u vratnicu koja se vratila do Kmapla i on sada pogađa

53' - Ilsanker i Ulmer su požutili kod Red Bulla
47' - gužva  nakon kornera u šesnaestercu Red Bulla, lopta je iz blizine stigla do Ademija, ali je sudac svirao ruku, bila je to mat situacija

45+3' - kraj prvog dijela
45' - Celtic vodi, Red Bull također, ako tako ostane, hrvatski prvak će dva kola prije kraja ostati bez šanse za prolaz
39' - 0:1  - GOOOL - golčina Soriana, dobio je loptu s desna iskosa i snažnim udarcem probio Eduarda

34' - Brozovićev udarac s više od 20 metara, Gulasci je to zaustavio krajnjim naporom, živnule su i tribine
32' - u ovoj skupini Celtic je poveo protiv Astre golom Johansena

30' - ubačaj Antolića, ali s lakoćom su to gosti očistili iz svog kaznenog prostora
24' - Ibanezov udarac iz daljine lak plijen za Gulascija
14' - napokon je Dinamo preko Henriqueza nešto složio, Čileanac je pokušao gurnuti loptu za Čopa, ali u zadnji tren je to zaustavila obrana Red Bulla
8' - izgubljena lopta, zicer za Red Bull, ali je Eduardo ušao u udarac Sabitzera, dok je u nastavku akcije Kamplov pokušaj izbijen gotov sa gol linije
7' - na terenu se ne događa ništa zanimljivo, ali zato s tribina dolazi skandiranje protiv Mamića
3' - prvo ubacivanje Austrijanaca, bilo je iznenada, srećom po 'modre' lopta je bila prebrza za ofenzivce gostujućeg sastava
1' - počela je utakmica pred samo pet-šest tisuća gledatelja, puno premalo za dvoboj ovakve važnosti
- Ovo je Dinamova 100. utakmica u drugom UEFA natjecanju, trenutačno je na 35 pobjeda, 23 remija i 41 porazom.

Kako i gdje gledati Europsku ligu

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Europske lige možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

U Maksimiru još uvijek tinja nada kako je proljeće u Europi dostižno. Prvi uvjet je pobjeda u današnjem susretu jer će u suprotnome ta misija biti vrlo teška, da ne kažemo i nemoguća. U tom nastojanju neće baš imati naročitu podršku s tribina, jer se Dinamo radi sve što je u njihovoj moći da ta posjeta bude što manja.

Često se braća Mamić i igrači žale kako je tužno igrati u komornoj atmosferi, a onda uoči ovog velikog europskog ispita zabrane dolazak na utakmicu svim navijačima koji su bili kupili kartu za Sjevernu tribinu u zadnjoj ligaškoj utakmici. Skandiranja s tribine se nisu svidjela Mamićima, pa kako nisu mogli detektirati pojedince odlučili su zabraniti dolazak svima.

Ova utakmica Dinamu 'život' znači. Ako je suditi po 90 minuta dvoboja iz Salzburga, biti će domaćinu jako teško. Taj rezultat 4:2 jako vara, jer su Modri bez problema mogli izgubiti i 5-6 razlike, a ta dva gola su zabili na kraju kad je već bilo sve gotovo.

'Čeka nas utakmica protiv po meni najboljeg protivnika u grupi. Vidjeli ste u prvoj utakmici koliko su dobri i moćni, ali sutra očekujem bolji i kvalitetniji Dinamo i da ćemo pokazati dobre stvari koje smo pokazali mnogo puta ove sezone: agresivnost, trku i kombinatoriku. Ponavljam, očekujem drugačiju utakmicu nego u Salzburgu', rekao je trener Mamić.

Salzburg je izdominirao Dinama u prvoj utakmici i konačnih 4:2 sakriva uvjerljivost kakvu je imao austrijski prvak, naročito nakon što je poveo, ali za utakmicu u Zagrebu trener Adolf Hütter nema na raspolaganju trostrukog strijelca Alana i to bi mogao biti hendikep za goste.