31.07.2014 u 14:15

Nogometaši Hajduka u dalekom Kazahstanu odrađuju volju ždrijeba i s momčadi Šahtera se nadigravaju za ulazak u posljednju kvalifikacijsku fazu nogometne Europske lige

Šahter - Hajduk 4:2 (2:1)
Strijelci: Topčagić 10, Finončenko 21, Džidić 72, Žanglišbaj 94 / Gotal 19, Caktaš 79

95' - kraj. Hajduku u uzvratu treba 'hendikep'

94' - GOOOOOOOL: brza kombinacija iz prve i Žanglišbaj pogađa od stative za 4:2...
94' - Mikanović ubacuje, a Milić puca iz prve i promašuje s tri metra. To je zaista trebao zabiti. Šteta
91' - četiri minute nadoknade, Hajduk raži remi
88' - umjesto Vlašića ulazi Maloku
85' - Hajduk je živahan na lijevoj strani, ali izostaju opasnosti na kraju akcija
79' - Hajdukovci masovno trče po loptu, sada žele izbjeći poraz 'na kravu svijeta'
79' - GOOOOOOOOOOOOL: Caktaš točan s bijele točke za povratak Hajduka u igru. 3:2!

78' - slobodnjak za Hajduk zapinje na ruci domaćina, penal 'iz ničega' za bijele
75' - nova gužva nakon prekida pred Stipicom, bijeli ipak čiste
73' - neuvjerljiv pokušaj Caktaša iz daljine
72' - GOOOOOL: ubacivanje iz kuta Aldin Džidić glavo prebacuje u mrežu Hajduka za 3:1. hajduk su večeras 'ubili' prekidi
70' - Stipica sjajno krati kut i skida situaciju 1:1 nakon neobjašnjive rupe na Hajdukovoj lijevoj strani
66' - opet 'vatra' nakon ubacivanja rukom Šahtera, Stipica odlično brani snažan šut s 20 metara

62' - Vlašić puca s 10 metara oko stopera, Mokin odlično prati i hvata
61' - Stipica je 'zaplivao', no hajduk se spasio. Ionako je bilo zaleđe
58' - iznenada prilika, Gotal sam i - puca preblizu vrataru. Morao je zabiti!
57' - dobra kombinacija Hajduka na lijevoj strani, Caktaš puca visoko iz dobre prilike
51' - Vlašić gubi fizički duel pred vratarom. Razumljivo obzirom na dob
48' - Jozinović u sredinu, Gotal puca iz mrtvog kuta umjesto da gleda povratnu
46' - počinje nastavak koji će definirati rezultat uoči Poljuda

43' - Hajduk mirno drži rezultat u zapravo vrlo lošoj utakmici
39' - Hajdukova obrana opet je u problemima, Šahter ne pogađa iz blizine
38' - agilni Mikanović opet dobro ubacuje, ali udarac s lijeve strane ide ravno u vratara
37' - kombiniraju Kouassi i Mikanović, ali opasnosti konkretne nema
33' - ništa se konkretno ne događa, Hajduk ima nešto veći posjed
28' - neuvjerljiv pokušaj Finončenka, Stipica lakoćom kroti
26' - solidan šut Vlašića izvana

23' - Hajduk napokon 'brani' ubacivanje rukom, pa i korner iako već s dosta muke
21' - GOOOOL: Opet ubacivanje rukom!! Hajduk opet pacerski reagira i Finončenko vraća Šahter u vodstvo... Hajduk je u stanju svašta primiti
19' - GOOOOOOOOL: Gotal puca s desne strane, nespremni vratar Mokin prima gol! Hajduk je zabio u gostima...
14' - Konisbajev puca s lijeve strane, pored Hajdukove stative
12' - prodor Vlašića, korner za Hajduk
11' - nakon šuta lopta se odbija Kouassiju koji gađa golmana kad je morao pogoditi mrežu

10' - GOOOOL: ubačaj rukom, Topčagić prima loptu u srcu 16, lako okreće Anđelkovića i zabija. Jako naivan gol Hajduka
9' - osam Torcidaša navija iz petnih žila
8' - Hajduk je dobar do zadnjeg dodira, ali konkretnosti još nedostaje
4' - Kouassi pokušava dati duboku loptu u 16, Hajduk izgleda dobro na početku
2' - loš pokušaj ubačaja Mikanovića
1' - prvi napad za Šahter, sretno Hajduku

Šahter: Mokin, Malij, Džidić, Maslo, Porivajev, Konisbajev, Vičius, Pokrivač, Kirov, Finončenko, Topčagić
Hajduk: Stipica, Mikanović, Maloča, Milić, Jozinović, Vlašić, Bradarić, Anđelković, Kouassi, Gotal, Caktaš