LIGA PRVAKA

Dinamo s dvaput po 2:0 rutinski izbacio Žalgiris

22.07.2014 u 20:10

Nogometaši Dinama s lakoćom su se plasirali u 3. pretkolo Lige prvaka nakon dvije pobjede protiv litvanskog Žalgirisa…

Sastav Žalgirisa: Vitkauskas - Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas, Pilibaitis - Šemberas, Komolov, Wilk - Švrljuga, Sobrinho, Nyuiadzi

Sastav Dinama: Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić, Ibanez - Ademi, Brozović, Machado - Pjaca, Antolić, Radonjić

Liga prvaka, 2. pretkolo

Žalgiris – Dinamo 0:2 (Soudani 46, Šimunić 49), prva utakmica 0:2

Tijek utakmice

Kraj - Dinamo se s lakoćom plasirao u 3. pretkolo, nakon dvije 2:0 pobjede protiv Žalgirisa...tamo ga čeka Aalborg
90' - tri minute sudačke nadoknade
86' - Soudani puca glavom iz blizine, Vitkauskas sjajno brani
80' - Dinamo kontrolira utakmicu, čeka se kraj
63' - puca Šemberas, Eduardo spreman
49' - goool za Dinamo! Šimunić je spretno zabio nakon kornera!
47' - sada je Pjaca izašao sam pred golmana, ali Vitkauskas mu brani!
46' - goool za Dinamo! Soudani je ušao u igru i krasnim udarcem matirao Vitkauskasa!
Poluvrijeme - Dinamo kontrolira situaciju, Žalgiris izgleda jalovo...potreban je samo pogodak u drugom dijelu koji će riješiti susret
40' - pritisak Žalgirisa urodio je s dva kornera, prvi je bio opasniji, a Ademi je u zadnji čas skinuo loptu s glave Litvancu u izglednoj prilici
33' - krasna solo akcija Pjace završila je udarcem malo iznad gola
19' - Ademi sam nakon kornera, ali puca glavom pokraj gola
17' - nova dobra prilika za Dinamo, Machado je oteo jednu loptu, sjurio se prema golu, dodao Radonjiću čiji udarac završava u bloku
10' - Antolić puca s dvadesetak metara, daleko pokraj gola
5' - velika prilika za Dinamo! Machado je ubacio za Radonjića, ali ovaj iz blizine šalje loptu pokraj gola Vitkauskasa
1' - dvoboj u Vilniusu je počeo

Dinamova europska sezona započela je prije tjedan dana sigurnom pobjedom 2:0 na Maksimiru protiv prvaka Litve. Sada u Vilniusu mora odraditi posao do kraja, zadržati prednost i osigurati obračun s neugodnim danskim Aalborgom u sljedećoj rundi.

Mamićeva momčad u ovom je susretu apsolutni favorit, a ako bude igrala kao u petak protiv Slavena, kada je pobijedila s čistih 4:0, problema ne bi smjelo biti…