UTAKMICA ODLUKE

Danci pregazili Hrvatsku

20.01.2011 u 19:07

Hrvatske rukometaše danas (20.15) očekuje posljednja utakmica u prvoj fazi igranja po skupinama. Suparnici su stari znalci Danci, a na leđima Golužinih izabranika je pritisak pobjede

Hrvatska brani srebro s prošlog Svjetskog prvenstva, a utakmica s Danskom dat će odgovor jesmo li dovoljno dobri da opet uđemo u borbe za medalje. U slučaju poraza od Hansena, Lindberga i društva naši dečki bio u drugu fazu prenijeli samo bod (Srbija) i tako si smanjili šanse za polufinale. Tekstualni prijenos pratite na tportalu od 20.15 sati.

Hrvatska - Danska
  29:34 (16:15)

Drugo poluvrijeme:

59' još smo postigli jedan pogodak, ali na kraju je Danska slavila 29:34
59' Sodergaard zabija za 28:34
58' Denis Buntić zabija za 28:33. Već sad je jasno da je Hrvatska poražena
57' kontra Danske i zabija Svan Hansen - 27:33
57' razbudio se Zrnić koji pogađa za 27:32
56' Boesen zabija za 26:32
56' vezali smo dva uzastopna gola. Strijelac je Zrnić - 26:31
55' Lacković zabija za 25:31, a Toft Hansen zarađuje dvije minute isključenja
54' i opet Sondergaard - 24:31
54' raspala se igra Hrvatske, Sondergaard diže na skoro nedostižnih 24:30
52' i opet Hansen pogađa i diže na pet gola prednosti Danske - 24:29
51' poroznost hrvatske obrane iskoristio je Hansen koji pogađa za 24:28
50' Štrlek je iznudio sedmerac, a ovog puta siguran je bio Zrnić - 24:27
49' Domagoj Duvnjak napokon postiže gol i sada je 23:27
48' munjevita kontra Danske koju završava Svan Hansen i odlazi na velikih 22:27
47' Buntić iznuđuje sedmerac, ali Zrnić ne pogađa
47' Danci pogađaju nevjerojatnom lakoćom. Sada je pogodio Sondergaard za 22:26
46' Buntić jedini pokazuje hrabrost. Smanjuje vodstvo Danske na 22:25
46' najveća prednost na utakmici. Danska vodi 21:25
45' nismo iskoristili napad i sada Danska ima priliku otići na četiri gola prednosti
44' sedmerac za Dansku koji je iskoristio Christiansen za 21:24
43' raspoložen je Buntić koji je opet strijelac za 21:23
43' Mikkel Hansen ponovno zabija za 20:23
42' raspucao se Buntić i pogađa za 20:22
41' Boesen ponovno zabija i dovodi Dansku na tri gola razlike - 19:22
41' Zrnić je siguran sa sedam metara - 19:21
41' obrana iz prostora i sedmerac za Hrvatsku.
39' Hansen sa 12 metara gađa za 18:21
38' Duvnjak smanjuje na 18:20, ali odmah u slijedećem trenutku zarađuje isključenje
38' Danci odlaze na tri gola prednosti. Hansen postiže za 17:20
37' teško probijamo dansku obranu i još je Lacković napravio prekršaj u napadu
35' nažalost hrvatska obrana nema riješenja za Sondergaarda koji postiže za 17:19
34' iz teške situacije Buntić pogađa za 17:18
33' furiozan početak Danaca. Sondergaard diže prednost an 16:18
33' isključenje Vorija
32' primili smo i drugi pogodak s igračem više. Strijelac je Noddesbo 16:17
31' Boesen je zabio za izjednačenje 16:16
31' nažalost Štrlek nije pogodio za povećanje vodstva Hrvatske
31' kreće borba u drugom dijelu

Prvo poluvrijeme:

30' kraj prvog dijela
30' sedmerac je uspješno izveo Zrnić za 16:15
30' dobra akcija Hrvatske, a zbog prekršaja na Voriju imamo sedmerac
29' kažnjavaju Danci svaku našu pogrešku. Toft Hansen postiže s crte za 15:15
28' imali smo napad i priliku otići na dva gola razlike, ali Štlek je iz teške situacije pogodio vratnicu
27' Buntić je odapeo sa 10 metara i pogodio za 15:14
26' Sondergaard je našao rupu u Šeginom golu i izjednačuje na 14:14
25' puno sreće smo imali. Lopta je skoro ispala Voriju iz ruke, ali se naš igrač snašao i postigao za 14:13
24' kakav peh. Hansen je postigao pogodak za 13:13 i još je Balić zaradio dvije minute isključenja
24' krasan pogodak i varka Ivana Balića za 13:12
23' Danci svoje napade riješavaju u par poteza. Tako i ovog puta, a strijelac je bio Noddesbo 12:12
23' Štrlek je iskoristio neopreznost Danaca i postiže 12:11
22' Danci brzo završavaju svoj napad preko Hansena koji donosi izjednačenje 11:11
22' Lacković postiže novi pogodak 11:10
21' munjevita kontra Danaca koju završava Lindberga za 10:10
21' Lacković do Vorija koji pogađa za 10:9
21' Valčić nije čvrsto ušao u Sondergaarda koji postiže pogodak za 9:9
20' kontra Hrvatske koju je završio Buntić. Ovo je treći uzastopni pogodak Hrvatske - 9:8
19' Šego se razbranio. Nova krasna obrana Hansenu!
19' uspjeli smo postići pogodak. Buntić je podvalio Voriju koji s crte izjenačuje na 8:8
18' Šego brani sedmerac Eggertu!
17' katastrofalno smo odigrali napad. Kopljar je sve zakomplicirao, a iz kontra su Danci zaradili sedmerac i isključenje Zrnića
15' zasad nas krila drže u igri. Opet je siguran s lijevog krila bio Štrlek za 7:8
15' naš neiskorišten napad iskoristili su Danci preko Hansena i tako sada prvi puta vode s dva gola prednosti 6:8
14' spetljali su se sada naši u obrani što je iskoristio Eggert - 6:7
13' uzvraćaju i hrvatski rukometaši preko Lackovića za 6:6
13' Lindberg s krila za novo vodstvo Danske 6:5
12' iako se činilo da je bio prekršaj u napadu Sondergaarda, suci to nisu svirali te je Sondergaard postigao pogodak za 5:5
11' Lacković je zaradio sedmerac koji je izveo Zrnić i pogodio za 5:4
10' lijepa akcija Danaca koju je sa crte završio Toft Hansen - 4:4
9' Lacković bombom donosi vodstvo 4:3
8' Danci uzvraćaju preko Hansena koji iz daljine izjednačuje na 3:3
7' prvo vodstvo Hrvatske. Siguran je s krila bio Štrlek - 3:2
6' odmah postižemo pogodak. I opet je pogodio Zrnić na asistenciju Lackovića 2:2
6' Hrvatska slijedeće dvije minute igra s igračem više jer je isključenje zaradio Toft Hansen
5' Danci ponovno vode. Sa devet metara pucao je Sondergaard 1:2
4' i drugi napad zaredom Hrvatska propušta. Ovog puta udarac Štrleka s krila je obranio danski golman
3' pokušao je Balić, ali je neprecizan
2' Hrvatska odmah vraća preko Zrnića koji se odlično snašao na crti 1:1
2' Danci su prvi poveli, gol je postigao Hansen 0:1
1' krenula je utakmica. Prvi napad imaju Danci