27.07.2014 u 22:47

• +5

MAXtv Prva liga, 2. kolo: Rijeka - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u nedjeljnoj su utakmici 2. kola MAXtv Prve lige s lakoćom pobijedili Hajduk rezultatom 4:2

Kekovi nogometaši još jednom su demonstrirali silu. Nakon trijumfa u Superkupu protiv Dinama, izbacivanja Ferencvaroša iz Europe i pobjede u Kranjčevićevoj, Rijeka se na brutalan način obračunala s Hajdukom te produbila krizu Splićana koji ne igraju dobro na početku sezonu.

Rijeka je odigrala čudesno prvo poluvrijeme protiv Hajduka. Gotovo sve što su domaći igrači uputili ulazilo je u mrežu, a dvoboj je bio riješen i prije odmora. Riječani su svoj prvi gol zabili u devetoj minuti, kada je Leovac probio lijevi bok, ubacio u sredinu gdje je Kramarić potpuno neometan poslao loptu iza Stipice.

Hajduk je brzo uzvratio. Kouassi se oslobodio braniča u 13. minuti, relativno slabo pucao, no od Samardžićeve noge lopta je prevarila Vargića i završila u mreži.

Nesretno primljen gol nije izbacio iz takta Kekovu momčad. U 21. minuti ponovo se Kramarić našao na pravom mjestu nakon jednog ubačaja i majstorski glavom proslijedio loptu u gostujuću mrežu.

U 31. minuti Andrej Kramarić kompletirao je hat-trick. Bivši napadač Dinama dokopao se jedne lopte na rubu kaznenog prostora i zatim savršenim lob udarcem ponovo matirao Stipicu. Tri gola mladog topnika u pola sata, Kantrida je bila u potpunoj ekstazi.

Do poluvremena Rijeka je zabila i svoj četvrti pogodak. Opet je u glavnoj ulozi bio Kramarić, koji je probio lijevu stranu, oštro pucao, a Stipica odbio loptu, da bi Sharbini uz puno sreće loptu proslijedio u mrežu.

U drugom dijelu Rijeka je nastavila u istom ritmu, a Lešković je pogodio vanjski rub stative nakon kornera u 49. minuti. Hajduk je uzvratio dobrim prilikama Vlašića i Kouassi, no lopta nije htjela u mrežu. U 70. minuti Kramarić je trebao zabiti svoj četvrti gol kad je izašao pred Stipicu, no spetljao se i dopustio splitskom golmanu da mu blokira udarac.

U samoj završnici Hajduk je tek uspio ublažiti poraz silovitim udarcem Mije Caktaša s više od dvadeset metara u 83. minuti koji je završio točno pod gredom.

Rijeka je pak očuvala svoju prednost i ostala na stopostotnom učinku na početku nove sezone MAXtv Prve lige, dok Hajduk tek ima bod i pred Igorom Tudorom mnogo je posla ako želi ponoviti treće mjesto od prošle sezone…

MAXtv Prva liga, 2. kolo

Rijeka – Hajduk 4:2 (Kramarić 9, 21, 31, Sharbini 40 / Samardžić a.g. 13, Caktaš 83)

Za sve koji u novoj sezoni žele uživati u još više sportskih sadržaja, tu su MAXtv Sportski paket i Sportski plus paket.

Rijeka Hajduk 4:2