SMRZNUTE NA -11

Kokice bez Penezić teško stradale

15.11.2009 u 19:13

Rukometašice Podravke Vegete u 4. su kolu skupine A Lige prvakinja na gostovanju u Trondheimu izgubile od domaćeg Byasena sa 23-34 (13-18)

Samo tjedan dana nakon velike pobjede protiv europskih prvakinja, danskog Viborga, uslijedio je visoki poraz od 11 razlike u Norveškoj.

Domaće igračice od samoga su početka kontrolirale rezultat, povele sa 5:0, a nekoliko minuta prije poluvremena imale su i 'plus sedam' (14-7). U nastavku je razlika narasla do konačnih 11.

U sastavu Podravke jako se osjetilo neigranje najbolje igračice Andreje Penezić koja je prije tjedan dana Viborgu postigla 12 golova. Njezin izostanak pokušale su nadoknaditi Pasičnik i Tatari, ali njihovih osam, odnosno sedam golova, nije bilo dovoljno.

Dva kola prije kraja natjecanja Podravka Vegeta je treća s četiri boda, koliko ima i drugi Byasen. Vodi Viborg s pet bodova, dok je Leipzig posljednji s tri.

BYASEN - PODRAVKA VEGETA 34-23 (18-13)

TRONDHEIM Trondheim Spektrum. Gledatelja 1.200. Sutkinje: Rakitina i Tkačuk (Ukrajina)

BYASEN: Grimsbo, Furunes; Fjafjord 4, Wibe 1, Snorroggen 2, Harsaker 1, Lorentsen 1, Haukenes, Alstad 4, Henriksen, Svestad 4, Toumi 7, Zamorska 4 (1), Herrem 6

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Jelčić; Čović, Vukojević, Kožnjak 2, Petković, Lovrak, Zebić 2, Gaće 2, Poljak 1, Šerić 1, Pasičnik 8 (6), Tatari 7 (1), Penezić