EUROPSKO PRVENSTVO

Mlada hrvatska plivačica 7. u finalu; doma nosi hrvatski rekord

06.12.2015 u 17:48

Hrvatska plivačica Ana Radić osvojila je sedmo mjesto na 200 m prsno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Netanyji

Mlada 21-godišnja Zagrepčanka je u finalu isplivala rezultat 2:23.25 što je bilo 74 stotinke sekunde sporije od novog hrvatskog rekorda kojeg je isplivala u jutrošnjim kvalifikacijama. Radić je u kvalifikacijama svoj prijašnji rekord (2:24.49), postavljen prije godinu dana u Zagrebu, popravila za gotovo dvije sekunde. Da je u finalu ponovila rezultat iz kvalifikacija opet bi bila sedma.

Zlatnu medalju osvojila je Belgijanka Fanny Lecluyse s rezultatom 2:18.49, druga je bila Ruskinja Marija Astaškina (2:19.69), a treća Turkinja Viktoria Zeynep Gunes s rezultatom 2:19.73.

Od ostalih hrvatskih predstavnika koji su nastupili posljednjeg dana natjecanja na EP-u u Netanyi, Saša Gerbec osvojio je 40. mjesto na 50 m leđno s rezultatom 25.01 sekundi, dok je muška štafeta na 4 x 50 m mješovito (Saša Gerber, Kristijan Tomić, Mario Todorović, Nikša Stojkovski) ostvarila 11. vrijeme kvalifikacija (1:36.06).