NHL PLAY-OFF

Preokret Pittsburgha protiv Columbusa

22.04.2014 u 11:09

Pittsburgh Penguinsi pobijedili su u gostima Columbus s 4-3 u trećoj utakmici prvog kruga doigravanja u Istočnoj konferenciji NHL lige i poveli u seriji s 2-1 u pobjedama…

Columbus je nakon prvog perioda igre vodio s 2-0, a početkom treće četvrtine poveo je s 3-1. No, Brandon Sutter, Lee Stempniak i Jussi Jokinen zabili su tri gola za Pittsburgh u razmaku od dvije minute i 13 sekundi ogleda, te su Penguinsima osigurali pobjedu.

U Zapadnoj konferenciji su domaćini ostvarili tri pobjede bez primljenog gola. Branitelji naslova Chicago Blackhawksi su pred svojim navijačima u United Centeru svladali St. Louis 2-0 i upisali prvu pobjedu, nakon što je St. Louis dobio prve dvije kao domaćin, obje u dodatnom vremenu. Jonathan Toews postigao je u 5. minuti prvi gol za Chicago, dok je Marcus Kruger zabio u praznu mrežu 20 sekundi prije kraja. Corey Crawford upisao je 34 obrane na golu Chicaga.

Minnesota i Colorado odigrali su 60 minuta ogleda bez ijednog gola, a onda je Mikael Granlund poentirao u produžetku za pobjedu Minnesote, koja je smanjila vodstvo Colorada u pobjedama na 2-1 u seriji. Ruski vratar Colorada Semjon Varlamov obranio je 45 od 46 udaraca.

Dallas Starsi su zabili po jedan gol u svakoj trećini za pobjedu 3-0 u svom American Airlines Centeru protiv Anaheima. Sjajno je branio Dallasov 30-godišnji finski vratar Kari Lehtonen. Uknjižio je 37 obrana, neke od njih bile su spektakularne. Starsi su dobili prvu domaću utakmicu u doigravanju u šest godina, te su smanjili vodstvo Anaheima u pobjedama na 2-1 u seriji.