DEVETA POBJEDA ZAREDOM

'Medvjedi' uspješniji od Graza u kickboxing hokeju!

09.11.2012 u 18:30

Zagrebački 'medvjedi' stigli su u Grazu do nove, devete uzastopne pobjede u sezoni, no osim trijumfa 6:5 tu utakmicu pamtit ćemo i po oproštaju Thomasa Vaneka od Ebela i nevjerojatnom broju isključenja uzrokovanih čestim tučnjavama, nasrtajima na golmane, prigovorima te sucima koji su se definitivno 'gubili'

Zagrebački Medveščak odigrao je u nedjelju navečer gostujuću utakmicu 19. kola Ebela u Grazu. S osam pobjeda u nizu 'medvjedi' su stigli u Austriju sa željom da taj niz produlje i na devet, no s druge strane stajali su vrlo dobri domaćini predvođeni austrijskom superzvijezdom Thomasom Vanekom, koji je najavio povratak u SAD nakon nedjeljne utakmice.

Susret u Grazu više je bio nalik na borbe u MMA ringovima, nego na hokej na ledu. Česte tučnjave, opasni nasrtaji, pa i izgubljeni suci koji u nekoliko navrata nisu znali što i kako presuditi, obilježili su utakmicu koja je trajala gotovo duplo dulje nego što je običaj. Samo je druga trećina trajala oko sat vremena...

Već u prvih 20 minuta vidjleli smo dosta šakačkih okršaja, udarci su letjeli sa svih strana, a na klupi za kažnjene igrače 'hladili' su se Nathan Perkovich, Dennis Božić, Taylor Holst i Guillaume Lefebvre, a Mario Scalzo 'izletio' je s utakmice zbog udarca u predio glave i vrata. Već tada je bilo jasno da susret neće završiti mirno...

Olivier Latendresse doveo je domaćine u vodstvo početkom drugog dijela, a 30 sekundi kasnije izjednačio je Adam Miller. Domaćini su nakon toga zabili dva uzastopna pogotka, prvi je bio djelo Trevora Frischmona, a drugi Vaneka. I onda je krenulo novo ludilo; šake su frcale sa svih strana, Adam Naglich, Kevin Moderer, Dustin van Ballegooie, Manuel Ganahl i Kenneth MacAulay su se obračunavali, Dario Kostović je odletio s leda zbog prigovora sucima nakon nespretnog nasrtaja na domaćeg golmana, a suci su davali kazne kao od šale. Tko je tu što zaslužio, o tome će se još voditi dosta rasprava.

Sertich (58/PP),
5:6 Jarrett (59, Reinthaler, Latendresse)

No taj dugi prekid puno je više pomogao 'medvjedima' koji su u naredne četiri minute s tri uzastopna pogotka preokrenuli rezultat u svoju korist. Brandon Buck, David Brine i Tomislav Zanoški iskoristili su situaciju s igračem više i Medveščak je poveo sa 4:3.

U posljednju trećinu Zagrepčani su ušli s igračem manje, no domaćini nisu kaznili. Tek je Vanek izjednačio na 4:4 u 48. minuti, no potom su uslijedila dva nova gola 'medvjeda' - zabijali su Nathan Perkovich i Andy Sertich - i utakmica je bila dobivena. To što je Rodney Coleman Jarrett smanjio na 5:6 u situaciji kad je Graz igrao bez golmana, to ništa nije promijenilo na činjenici da su 'medvjedi' stigli i do devete uzastopne pobjede.

Nakon svega, brojnih tučnjava, isključenja, prigovora i eventualnih pogrešaka sudaca, ali i ozljede golmana Michaela Ouzasa, bit će zanimljivo vidjeti kako će čelni ljudi Ebela ocijeniti i procijeniti sva događanja. Valja očekivati kazne ili barem upozorenja, no to ipak neće promijeniti rezultat koji je na isteku 60. minute svijetlio na semaforu.

Medveščak je i dalje na drugom mjestu Ebela, a iduću utakmicu igrat će tek za 10-ak dana, kad prođe pauza namijenjena nastupima reprezentacija u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2014. u Sočiju. U goste Medveščaku, koji se seli u zagrebačku Arenu, stići će ljubljanska Olimpija.