LAKIH +8

Hrvatice pregazile blijede Bjeloruskinje

08.12.2008 u 18:54

U drugom krugu Europskog prvenstva za rukometašice naše djevojke uvjerljivo su nadvisile bjeloruske suparnice sa 43:35 i stigle do prvih bodova u borbi za polufinale

Hrvatske rukometašice uspješno su započele natjecanje u drugom krugu Europskog prvenstva koje se održava u Makedoniji. U prvom kolu uvjerljivo su nadvisile Bjelorusiju 43:35, ali makar plus osam izgleda jako lijepo, valja naglasiti da početak utakmice ponovno nije bio dobar i da je Zdravko Zovko izgubio puno energije ne bi li pokrenuo svoje igračice.

Nakon startnih 2:2, u petoj minuti Bjeloruskinje su vodile 6:2, u 13. bilo je već pet razlike (11:6), no onda je krenula igra kakvu, nažalost, prerijetko viđamo. U narednih 11 minuta naše djevojke napravile su 12:2 i posve preokrenule tijek susreta u svoju korist.

Drugo poluvrijeme Hrvatice su nastavile u sličnom ritmu i začas je razlika bila dvoznamenkasta. Kontre su sijevale nakon izvrsnih obrana Knezović i Grubišić, a posebno je raspoložena bila Dijana Golubić, koja je zabila 12 pogodaka.

U sljedećem kolu Hrvatska će igrati u srijedu u 16.15 sati protiv aktualnih svjetskih prvakinja, Ruskinja. Premda je pobjedu teško očekivati, zrnce optimizma mogla bi nam dati činjenica da su svjetske prvakinje imale jako puno problema upravo s Bjeloruskinjama, a pobjedu od četiri razlike ostvarile su tek u posljednjim minutama susreta.

Hrvatska - Bjelorusija 43:35 (21:18)

Hrvatska: Knezović, Grubišić; Tatari, Jukopila, Golubić 12, Ambroš 1, Gaće, Arslanagić 6 (2), Pušić 6, Pavić 3, Horvat 2, Penezić 6 (1), Franić 5 (3), Lovrić 2

Bjelorusija: Jevdokimovič, Abramovič; Kamenščikava 4, Mahilina 3 (1), Ir. Haizhutsitse, Bobrik 1, Platanovič 9, Bulava 1, Arcjukovič 6, In. Haizhutsitse 1, Kurčankova 3, Dronava 1, Milaja 2, Hrihorjeva 4

Sedmerci: Hrvatska 11 (6), Bjelorusija 1 (1)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta , Bjelorusija 12 minuta