Ostali sportovi NEUSPJEH U IZMIRU

Hrvatska atletika pala u treći europski razred

  • Autor: Hina
  • 19.6.2011 19:17:59
  • 19.6.2011 19:12:21

Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je posljednje, 12. mjesto na Europskom ekipnom prvenstvu druge jakosne skupine koje se ovoga vikenda održalo u Izmiru

Zauzevši posljednju poziciju Hrvatska je ispala u niži rang natjecanja zajedno sa Slovenijom, dok su se u elitnu skupinu plasirali Turska, Grčka i Norveška. Naša je reprezentacija u Izmir otputovala bez dvije svoje najbolje članice, europskih prvakinja u skoku u vis Blane Vlašić i bacanju diska Sandre Perković.

Drugog dana natjecanja najbolje rezultate ostvarili su Ana Šimić koja je skokom od 192 centimetara pobijedila u visu, Roland Varga je u bacanju diska bio četvrti s rezultatom 61,83, dok je Jurica Grabušić na 110 metara s preponama bio peti s rezultatom 13,92. Peto mjesto osvojio je i Ivan Pucelj u troskoku s rezultatom 15,25.

Pobijedila je Turska sa 329 bodova, Grčka je osvojila drugo (307,5), a Norveška treće mjesto (290). Hrvatska je zauzela zadnju poziciju sa 178 bodova.

REZULTATI:

ATLETIČARI:

200 m:
1. Yaysuna Ndure Saidy (Nor) 20,32
2. Jonathan Astrand (Fin) 20,50
3. Jonathan Borlee (Bel) 20,56
12. HRVOJE UDILJAK (HRV) 21,30

800 m:
1. Tamas Kazi (Mađ) 1:50,75
2. Wouter de Boer (Niz) 1:51,21
3. Jan Rudolf (Slo) 1:51,37
12. JURE BOŽINOVIĆ (HRV) 1:53,54

3000m:
1. Kemal Koyuncu (Tur) 8:10.69
2. Dennis Licht (Niz) 8:10.95
3. Kim Ruell (Bel) 8:19,95
12. GORAN GRDENIĆ (HRV) 8:56,23

110 m prepone:
1. Gregory Sedoc (Niz) 13,39
2. Daniel Kiss (Mad) 13,46
3. Konstadinos Douvalidis (Grč) 13,51
5. JURICA GRABUŠIĆ (HRV) 13,92

3000 m zapreke:
1. Halil Akkas (Tur) 8:45,01
2. Jukka Keskisalo (Fin) 8:45,73
3. Ustad Kristiansen (Nor) 8:46,70
10. ZORAN ZILIĆ (HRV) 9:42,56

Motka:
1. Konstandinos Filippidis (Grč) 5,40
2. Robbert Jansen (Niz) 5,15
3. Andrej Poljanec (Slo) 5,00
8. IVAN HORVAT (HRV) - bez rezultata

Disk:
1. Robert Fazekas (Mad) 62,31
2. Mikko Kyyro (Fin) 62,09
3. Ercument Olguneniz (Tur) 61,98
4. ROLAND VARGA (HRV) 61,83

Troskok:
1. Marina Oprea (Rum) 16,83
2. Stavros Yeoryiou (Grč) 16,02
3. Sindre Almsengen (Nor) 15,57
5. IVAN PUCELJ (HRV) 15,25

Koplje:
1. Ari Mannio (Fin) 81,24
2. Fatih Avan (Tur) 77,31
3. Matija Kranjc (Slo) 75,94
10. STIPE ZUNIĆ (HRV) 70,24

ATLETIČARKE

200 m:
1. Jamile Samuel (niz) 23,28
2. Sabina Veit (Slo) 23,41
3. Ezinne Okparaebo (Nor) 23,43
7. SANDRA PARLOV (HRV) 23,88

1500 m:
1. Ingvill Markestad (Nor) 4:25,92
2. Johanna Lehtinen (Fin) 4:26,05
3. Sultan Haydar (Tur) 4:26,50
11. KATARINA SMILJANEC (HRV) 4.36,39

100 m prepone
1. Kristina Vukičević (Nor) 12,87
2. Lisa Urech (Švi) 12,90
3. Marina Tomič (Slo) 13,10
9. ANDREA IVANČEVIĆ (HRV) 13,50

5000m:
1. Alemitu Bekele (Tus) 15:37,15
2. Fionnuala Britton (Irs) 15:37,78
3. Karoline Bjerkeli Grovdal (Nor) 15:44,92
7. MATEA MATOŠEVIĆ (HRV) 16:28,98

Vis:
1. ANA ŠIMIĆ (HRV) 1,92
2. Esthera Petre (Rom) 1,89
3. Tonje Angelsen (Nor) 1,89

Kladivo:
1. Bianca Perie (Rom) 70,37
2. Merja Korpela (Fin) 68,68
3. Alexandra Papayeoryou (Grč) 64,13
6. DOROTEA HABAZIN 62,65

Kugla:
1. Melissa Boekelman (Niz) 17,62
2. Anita Marton (Mađ) 16,82
3. Nilgun Ozturk (Tur) 14,93
11. VALENTINA MUŽARIĆ (HRV) 13,67

Dalj:
1. Viorica Tigua (Rum) 6,50
2. Irene Pusterla (Švi) 6,50
3. Nina Kolarić (Slo) 6,40
12. MIRJANA GAGIĆ (HRV) 5,77

4x400
1. Turska 3:29,40
2. Irska 3:31,25
3. Rumunjska 3:33,96
6. HRVATSKA 3:37,03
(Kristina Dudek, Romana Tea Kirinić, Nikolina Horvat, Anita Banović)

UKUPNI POREDAK:

1. Turska 329 bodova
2. Grčka 307,5
3. Norveška 290
4. Rumunjska 282,5
5. Nizozemska 278
6. Mađarska 265,0
7. Švicarska 251,5
8. Finska 248
9. Belgija 245,5
10. Irska 224,5
11. Slovenija 200,5
12. HRVATSKA 178
  • Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima putem ovih servisa:
  • Pošaljite mailom
Čitajte još
Anketa
Može li Hrvatska osvojiti jednak broj medalja i na sljedećim Igrama u Tokiju?

Lige

  • Liga prvaka
  • Europska liga
Pogledaj detaljnu statistiku