U VARAŽDINU 0:3

Hrvatska se porazom oprostila od Eura

12.10.2010 u 15:54

U Varaždinu je hrvatska U-21 selekcija imala priliku izboriti plasman na Euro 2011. u Danskoj, no za taj joj je uspjeh trebala pobjeda nad Španjolskom. Nakon nekoliko propuštenih prigoda, Španjolci su zabili za vodstvo i igra Ladićeve vrste se raspala. Bio je to početak kraja za Hrvatsku

DRUGO POLUVRIJEME

97' - Parejo je uputio udarac s 20-tak metara ali malo preko gola
94' - Tomečakov oštar start sudac je kaznio žutim kartonom
91' - GOL - Jeffren je kaznio još jednu našu grešku i sada je 3:0; suci su produžili utakmicu za 10 minuta
89' - GOL - Lopez je iskoristio zbunjenost naše obrane i sjajnu asistenciju Mate te povećao na 2:0
86' - nakon prekršaja Vide, Dominguez je ušao u verbalnu raspravu s našim igračem te je dobio žuti karton
85' - Kelava istrčava ispred Mate
84' - unatoč rezultatskom zaostatku i igračkom manjku, naši se ne predaju; sada je Perišić pokušao ubaciti ali izborio je tek korner
82' - Lopez je bio u izglednoj prilici, ali pucao je kraj lijeve vratnice
81' - pokušali su Oremuš i Vida doći do 16-erca gostiju, ali im je lopta pobjegla u gol-aut
79' - šest minuta trajao je prekid
75' - izašao Ruben Perez, ušao Andreu Fontas
73' - s istočne tribine varaždinskog stadiona prema pomoćnom sucu poletjele su petarde, pa je utakmica prekinuta
72' - Milan Badelj izlazi, ulazi Marko Šimić
71' - sudac Collum pokazao je drugi žuti to jest crveni karton Dejanu Lovrenu
69' - Jozinović je izašao, Tomečak ušao
66'- GOL- Jeffren je bio u prilici, ali Kelava još jednom izvrsno reagira; nakon kornera Dominguez je ugurao loptu u gol
62' - izmjena kod Španjolske, izlazi Krkić, a ulazi Jeffren

58' - opet Hrvatska u akciji. Vida je izvrsno ubacio s desne strane, no Vukušić glavom nije uspio dobro zahvatiti loptu
56' - krasna akcija Hrvatske, Oremuš je postigao gol, ali igrao je rukom i sudac poništava pogodak
53' - naši su se razbudili u nastavk i igramo bolje nego što smo to prikazali u prvom poluvremenu
51' - Ademi je slabo šutirao sa 20-tak metara mada je imao i boljih rješenja
48' - Jozinović je zaradio žuti karton zbog starta na Mati
47' - pucao je Oremuš, ali nije pogodio okvir španjolskog gola
46' - krenulo je drugo poluvrijeme

PRVO POLUVRIJEME 0:0

45' - 'bomba' Krkića s 25 metara, Kelava boksa iz suprotnog kuta
42' - Ladić zagrijava Tomečaka, Šimića, Kreilacha i Školnika
39' - žuti karton za Domagoja Vidu
36' - Mata potpuno sam puca s deset metara, Kelava čudesno brani dosadašnjem tragičaru
31' - Mata se sjajno izborio za šut, ali onda gađa satelite
30' - Španjolska je u prvih pola sata pokazala više
29' - komplicirana ali efikasna  akcija domaćih, Vukušić glavom promašuje cilj
26' - polukontra Španjolaca, Kelava sjajno hvata Matin ubačaj
21' - Lopez se našao sam pred Kelavom, ali je promađio gol. 1:1 u promašenim zicerima
17' - na stadionu se okupilo oko 8.000 gledatelja
15' - Vukušić prolazi desnom stranom i promašuje suprotan kut
14' - Perez s centra skoro zabija spektakularan autogol, De Gea brani glavom
12' - Rakitić nakon udarca nakratko pada u nesvijest, mijenja ga Oremuš
8' - Vida 'gura' Jajala koji idealno pronalazi Rakitića, ali kapetan promašuje zicer
5' - Perišić je povlačen u 16-ercu ali nije pao i ništa od penala

3' - Krkić proigrava Matu, Jozinović spašava u zadnji tren ispred Valencijinog napadača

Pred hrvatskim nogometnim reprezentativcima do 21. godine je prilika da osiguraju nastup za Euro 2011. što će se igrati u Danskoj. Kako bi došli na smotru najboljih reprezentacije Europe Ladićevi izabranici moraju pobijediti Španjolsku. Da posjetimo, prva utakmica doigravanja za Euro odigrana u subotu u Burgosu završila je pobjedom 'furije' 2:1. Na varaždinskom stadionu i pred svojim navijačima Perišić i društvo imaju priliku izboriti Euro. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.