KVALIFIKACIJE ZA EURO

Katastrofa mladih Vatrenih u Portugalu, sve je bilo gotovo do 25. minute

26.03.2024 u 20:32

Težak poraz upisali su hrvatski nogometaši do 21 godine na gostovanju u Faru, domaćin Portugal U21 slavio je s 5-1 (4-1) u ogledu skupine G kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Utakmica je riješena nakon prvih 45 minuta kada je Portugal U21 stvorio prednost od 4-1. Dva gola je dao Pedro Santos u 11. i 22. minuti, a po jedan Fabio Silva u drugoj te Paulo Bernardo u 25. minuti. Jedini pogodak za Hrvatsku U21 dao je Marin Ljubičić u 15. minuti iz jedanaesterca.

Dvoboj u Faru počeo je izuzetno loše po mlade hrvatske nogometaše koji su već nakon 11 odigranih minuta bili u minusu od dva pogotka. Portugal U21 je prvi gol postigao već u drugoj minuti. Pedro Santos je pobjegao hrvatskoj obrani te je pogodio okvir vrata, a na odbijenu loptu nije nitko reagirao iz hrvatske reprezentacije, već je iz blizine Fabio Silva pogodio za 1-0.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U 11. minuti Pedro Santos je bio strijelac za 2-0 nakon velike pogreške hrvatskog igrača Grozdanića koji je šeprtljavo vraćao loptu golmanu Čavlini. Ipak, Hrvatska U21 nije bilo slomljena s ta dva pogotka te je već u 15. minuti smanjila.

Portugalski vratar Soares je napravio prekršaj na Perkoviću, a siguran s bijele točke je bio Ljubičić koji je 'panenkom' loptu pospremio pod gredu. Ali, kratko je trajao rezultatski kontakt Hrvatske U21.

Domaćin je već u 21. minuti imao 3-1. Opet je hrvatska obrana bila slaba i neorganizirana, a lijevom nogom je Pedro Santos uputio precizan i žestok volej udarac za novo slavlje Portugalaca.

Tu nije bio kraj hrvatskim mukama u prvom poluvremenu pa je za 4-1 zabio Paulo Bernardo u 25. minuti nakon nove zbunjenosti u hrvatskoj obrani.

U nastavku susreta mladi Portugalci su smirili svoje napade što je dalo prostora da se barem donekle pojavi stabilnost u igri Hrvatske U21. I dalje su igrači koje vodi izbornik Dragan Skočić vrlo teško stvarali šanse, ali barem nije frcalo na sve strane pred hrvatskim golmanom Čavlinom.

I u takvom ritmu Portugal U21 je postigao novi pogodak, strijelac je bio Fabio Silva iz penala u 63. minuti. Najbolju šansu Hrvatska U21 je imala u 81. minuti, ali je udarac Lovre Zvonareka završio na vratnici.

Bio je ovo prvi poraz u kvalifikacijama za Hrvatsku U21 koja je treća s 13 bodova. Ispred je Grčka koja ima 14 bodova, ali i dvije odigrane utakmice više. Prvi Portugal uz utakmicu više ima i pet bodova ispred mladih Hrvata.

U idućem susretu Hrvatska U21 će biti domaćin Farskim otocima U21, a ogled je na rasporedu 5. rujna. Potom 10. rujna Hrvatska U21 dočekuje Portugalce.