POZNATI FINALISTI

Ibričić osigurao Hajduku finale protiv Šibenika

07.04.2010 u 19:23

Igraju se uzvratne utakmice polufinala Hrvatskog nogometnog kupa. U Varaždinu je Šibenik svladao Varteks s 2:0 te se kao prvi plasirao u finale, svoje prvo u klupskoj povijesti te sada čeka boljeg iz susreta Hajduk – Dinamo. U Maksimiru je bilo 0:0

Hajduk - Dinamo 1:0

90'+4 sudac Burilo označio je kraj i na Poljudu je krenulo veliko veselje zbog prolaska u finale kupa

90' - sudac Burilo produžio je utakmicu za četiri minute

90' - Duje Čop imao je prigodu riješiti pitanje pobjednika, ali Butina uspjeva zaustaviti njegov lob-udarac

89' - umjesto Oremuša ušao je Pandža
84' - Tomečak u prigodi, ali njegov udarca blokiraju domaći igrači, točnije Strinić

83' - nakon žučnih prigovora, sudac Burilo potjerao je u svlačionicu Joška Španjića, Poklepovićeva pomoćnika

79' - Čop ušao umjesto Cernata

78' - Tomečak je ušao umjesto Ibaneza; a onda je sudac Burilo napravio grešku i Barbariću, umjesto crvenog, pokazao samo žuti karton

73' - na Poljudu gore stolice;

72' - Vrdoljakov udarac zaustavlja Maloča, a u kontri Cufre ipak brži od Sharbinija

69' - Sharbini je pokušao uposliti Ibričića, ali Etto uspjeva izbiti loptu

66' - Cufre je uspio u zadnji čas zaustaviti Sharbinija

65' - Sammir je proigrao Kramarića, Dinamov je napadač uspio izboriti korner

61' - i Jurčić mijenja - umjesto Primorca uveo je Kramarića

59' - krenula je bakljada Torcide
58' - Poklepović je umjesto Tomasova uveo Tičinovića

55' - imao je Hajduk još jednu prigodu, ali Strinića su ipak uspjeli zaustaviti 'modri'

51' - 1:0 - Ibričić je iskoristio veliku grešku Butine, koji je istrčao i lopše izbio loptu, te je prebacio sve i zabio

49' - Hajduk je imao kontru, ali je Cernat posalo neupotrebljivu loptu te je opasnost nestala

Počelo je drugo poluvrijeme; promjena u poluvremenu nije bilo

45'+1 sudac Burilo označio je kraj prvog poluvremena

45' - Ibričić je ušao u 16-erac Dinama, ali lopta mu je pobjegla

44' - Maloča je napravio veliku grešku, ali Sammir nije iskoristio poklon

43' - zadnjih minuta na terenu ima dosta trke, ali bez pravih akcija i prigoda

36' - Sammir je vješto prevario dvojicu protivnika, a onda je Cernat faulirao Brazilca što je sudac Burilo označio kao prekršaj; naravno, Splićani su protestirali a iz slobodnjaka Ibanez je uspio izboriti korner

34' - Mandžukić, koji je izuzetno pokretljiv, puca sa 30-tak metara, ali bezopasno po Subašića

29' - Tomasov je sjajno prošao po desnoj strani, dodao do Cernata, a Rumunj je nakon malo petljanja uspio opasno zaprijetiti Dinamovom vrataru, koji jedva spašava svoj gol

24' - Cernat je ubacio, a Butina skinuo sjajan udarac Maloče

20' - Sammir je pod paljbom predmeta izveo korner, a loptu je netko od domaćih igrača slučajno odbio do Subašića

18' - Dinamo prijeti iz kontre, dok 'modra' linija zasad dobro izlazi na kraj s Hajdukovim napadom

13' - Sammir je gurnuo loptu za Dodoa koji je snažno opalio pored lijeve vratnice. Dinamo mora zbog ozljede mijenjati Kovača, a ušao je Etto

13' - Igrači obje momčadi se zasad ističu po prekršajima

10' - Tomasov udarac je blokiran, a u kontri Dodo ubacuje za Sammira koji se spetljao u kaznenom prostoru 'bilih'

6' - Sammir je ubacio, ali Barbarić s glavom nije precizan

3' - Sammir je pronašao Mandžukića u kaznenom prostoru, ali 'modri' napadač nije dobro uštopao loptu

1' - Počela je utakmica u Splitu

Pola sata prije početka utakmice treneri su predočili sastave. Zanimljivo, barem prema popisu igrača trebali bi gledati otvorenu utakmicu. Prvih 11 Hajduka: Subašić – Oremuš, Buljat, Maloča, Strinić – Rubil, Skoko – An. Sharbini, Cernat, Tomasov – Ibričić, a kod Dinama: Butina – Barbarić, Kovač, Cufre, Ibanez – Calello, Vrdoljak, Dodo, Sammir, Mandžukić – Primorac.

Varteks - Šibenik 0:2

Kraj utakmice

90+6' - 0:2 Još jedan gol za Šibenik sada je strijelac Fuštar

90' - Igra se sudačka nadoknade od sedam minuta, sve je manje nade za Varteks

88' - Jolić je propustio zicer za domaćina

76' - Prekid su rušenjem ograde izazvali navijači Varteksa

75' - 0:1 Zec je napokon pogodio. Šibenik vodi s igračem manje, a Varteksu sada za prolaz trebaju dva gola

71' - Zec je prevario čuvare, ali kao i do sada u polufinalnim dvobojima nije precizan. Lopta odlazi preko gola

70' - Napokon malo akcije u Varaždinu. Bulat je opalio iz daljine, ali vratar domaćina Dreven je obranio

65' - Ako se ovako nastavi, jedanaesterci nisu daleko, momčadi su bezopasne

60' - Nema prilika, nema ni pokušaja, svi oni koji su na stadionu ne mogu biti zadovoljni viđenim u nastavku

54' - U drugom dijelu nema izrazitih prilika, a igrači skupljaju kartone, sada je požutio Šibenčanin Adam Sušac

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, a požutio je veznjak Varteksa Brezovec

45' - Kraj prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka. Šibenik je do odmora i s igračkim minusom bez problema parirao Varteksu

37' - Šibenik se dobro drži s desetoricom, gostu su čak priprijetili preko Zeca kojeg je u posljednji tren zaustavila zadnja linija 'krojača'

31' - crveni karton, odnosno dva žuta u jednoj minuti dobio je gostujući igrač Vidić, prvo zbog prekršaja, a zatim zbog guranja suparnika. Šibenik je ostao s igračem manje

28' - Smrekar je snažno opalio s 20-ak metara, ali je Blažević odbio loptu u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti za goste

24' - Glavica je najopasniji varaždinski igrač, a nakon njegovog ubacivanja, Šimek je pogodio vanjski dio mreže

20' - napokon je priprijetio Varteks i to iz slobodnjaka sa preko 30 metara, ali udarac Brezoveca bio je lak plijen za gostujućeg čuvara mreže Blaževića

16' - Terensku inicijativu više imaju gosti, ali nema novih opasnosti. Većinom se igra na sredini terena

10' - Gosti su bolje ušli u utakmicu, opasniji su i Varteks je u podređenom položaju

6' - Prva opasnija situacija ispred varaždinskog gola, ali Božićev udarac prošao je pored vrata Varteksa. I u prvoj utakmici Šibenčani su propustili nekoliko prilika, a s neefikasnošću nastavljaju i sada

4' - Nešto su gosti pokušali napraviti na brzinu preko Zeca, ali domaća obrana je na pravom mjestu

1' - Počela je utakmica u Varaždinu. U slučaju da rezultat nakon 90 minuta bude opet bio 0:0, nema produžetaka, nego se odmah pristupa izvođenju jedanaesteraca