IZRAVAN DUEL HRVATA

Debi Kramarića i najbolja vijest za hrvatskog izbornika!

23.01.2016 u 18:05

U Njemačkoj je nastavljeno nogometno prvenstvo, a u subotu u dvoboju Hoffenheima i Bayer Leverkusena debitirao je Andrej Kramarić, dok je Tin Jedvaj upisao prvi nastup ove sezone

Hoffenheim je poveo golom Jiloana Hamada u 40. minuti, a Leverkusen je stigao do poravnanja preko stopera Omera Topraka u 75. Hoffenheimu ovaj remi nije puno pomogao jer je predzadnji na ljestvici.

Kramarić, koji je došao na posudbu iz Leicestera, igrao je za Hoffenheim od 83. minute, ali bez značajnijeg učinka. Hrvatski stoper Tin Jedvaj, nakon velikih problema s ozljedama, upisao je prvi nastup ove sezone za Leverkusen. Igrao je do 68. minute, a u 54. njegov udarac sa vrha 16-erca prošao je tik uz vratnicu.

Stuttgart je pobjedom u gostima kod Koelna sa 3-1 umakao iz zone ispadanja, dok je Hannover porazom 1-2 od Darmstadta pao na posljednje mjesto Bundeslige

Dan ranije nogometaši Bayerna su u prvoj utakmici 18. kola kao gosti svladali Hamburger sa 2-1 i tako povećali prednost u odnosu na drugu Borussiju iz Dortmunda na 11 bodova. Za momčad iz Muenchena oba je gola postigao Robert Lewandowski (37-11m, 61), dok je nadu domaćima u pozitivan rezultat nakratko autogolom vratio Xabi Alonso (53-ag).

Hrvatski igrač Ivo Iličević igrao je za HSV do 69. minute, dok Ivica Olić nije bio niti na klupi. Večeras je derbi kola u kojem Borussia Moenchengladbach dočekuje Borussiju Dortmund.