KLJUČNI TRENUTAK

Pogledajte crveni karton koji je Zvezdu odveo u europski debakl!

03.07.2015 u 09:07

Crvena zvezda je neuspješno krenula u kvalifikacije za Europsku ligu. Na Marakani je bolji bio kazahstanski Kairat 2:0, a akteri domaće momčadi smatraju da se ključni trenutak dogodio već u drugoj minuti

Srpski mediji po običaju su 'na nož' dočekali Zvezdin europski posrtaj u prvoj utakmici prvog pretkola. Njhovi novinari pišu o 'tužnom početku sezone', da je 'Marakana zavijena u crno', o kazahstanskim šamarima usred Beograda, kako je srpski klub nadomak eliminacije...

Trener domaćina Miodrag Božović pokušao je pronaći alibi u ranom isključenju. Savo Pavićević je u drugoj minuti kao zadnji čovjek napravio prekršaj nad Gohouom pa mu je sudac pokazao crveni karton.

'Crveni karton je odredio tijek utakmice. Teško je govoriti o tome što bi bilo da smo ostali brojčano jednaki. Kairat je zasluženo pobijedio. Mi smo realno izbjegli uvjerljiviji poraz', rekao je Božović.

Strateg gostujućeg sastava Vladimir Weiss isto je crveni karton istaknuo kao ključan.

'Na rezultat je utjecalo rano isključenje. Da mi je netko rekao da ćemo pobijediti sa 2:0, mislio bih da je lud. Poslije ove utakmice ništa nije riješeno, šanse su i dalje 50-50.'

Oglasio se i isključeni Pavićević.

'Isključenje je za mene bilo šok. Krivo mi je, jer sam vidio da mi je glavni sudac želio dati žuti karton, ali je na asistenciju pomoćnika pokazao crveni. Da sam ostao, drugačije bi bilo. Kriv sam i ispričavam se svima,' poručio je stoper.