COPA AMERICA

Čile u finalu; presudili crveni karton i 'bomba s 25 metara'

30.06.2015 u 08:17

Na Copa Americi dogodila se još jedna dramatična utakmica, a Čile je u zanimljivom polufinalnom dvoboju slavio protiv Perua 2:1

Čile je u svojoj povijesti četiri puta igrao u finalu južnoameričkog prvenstva, zadnji put 1987., ali nikada nije osvojio. Ima novu priliku i to kao domaćin natjecanja.

U polufinalu su Čileanci sredili Peru, mnogi će reći uz sudački poguranac kakav su već imali na ovoj Copa Americi.

Već u trećoj minuti došlo je do sukoba na terenu, a prva čileanska zvijezda Vidal je rukama u lice gurnuo Zambrana i prošao nekažnjeno.

Nešto kasnije u 20. minuti pao je i crveni karton, a dobio ga je upravo Zambrana koji je kod udaranja lopte ostavio nogu ispruženu te je džonom u leđa udario Aranguiza.

Na prvi pogodak čekalo se do 42., kada je Vargas uz dozu sreće iz blizine ipak ugurao loptu u peruansku mrežu.

Peru se u igru vratio u 60. minuti s igračem manje kada je Mendes jedan oštar ubačaj s desne strane pospremio iza leđa vlastitog vratara.

Ipak, izjednačenje je trajalo samo četiri minute, jer je u 64. Vargas bombom s oko 25 metara postavio konačnih Čile – Peru 2:1.

Dinamovac Angelo Henriquez opet je ostao na klupi pobjedničke reprezentacije.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Argentina i Paragvaj.