ATHLETIC SLAVIO 3:1

Slaven Belupo poražen, ali ostaje mu nada

02.08.2012 u 23:10

Athletic Bilbao slavio je s 3:1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige protiv našeg Slavena Belupa

Nogometaši Slaven Belupa hrabro su pali na gostovanju u Bilbau, u prvom ogledu 3. pretkola Europa lige. Domaći, ugledni Athletic, je pobijedio s 3:1.

Iako su igrali na jednom od najužarenijih stadiona u Španjolskoj, te protiv aktualnog doprvaka ovog natjecanja, igrači Slaven Belupa su odigrali borbenu i hrabru utakmicu u kojoj su uspješno prikrili impresioniranost spram suparnika i okružja.

Čak su tri pogotka postignuta u razmaku od 16. do 20. minute. Poveo je domaćin golom Lopeza u 16. minuti, no hrvatski klub je imao pripremljen odgovor, pa je Mateas Delić u 19. zabio na opće iznenađenje za 1:1.

Ipak, samo minutu kasnije već je bilo 2:1 za Athletic (strijelac Laskurain), dok je još jednom Lopez zabio u 68. za konačnih 3:1.

No, takav se poraz nikako ne može nazvati prevelikim. Slaven ima pred sobom domaću utakmicu i iako je stvarno teško očekivati čudo, odnosno, prolaz Slavena, Koprivničani imaju priliku za novo hrabro odupiranje uglednom suparniku.

Uzvratni susret je u Koprivnici 9. kolovoza.

ATHLETIC BILBAO - SLAVEN BELUPO 3:1 (2:1)

BILBAO. Stadion San Mames. Sudac: Serhij Bojko (Ukrajina)

Strijelci: 1:0 Lopez (16), 1:1 Delić (19), 2:1 Susaeta (20), 3:1 Lopez (68)

Žuti kartoni: Maraš

Crveni kartoni: -

ATHLETIC: Iraizoz - Iraola, Gurpegui, Ramalho (od 46. Ekiza), Inigo - Iturraspe, De Marcos - Toquero (od 63. De Galarreta) - Lopez, Gomez (od 46. Llorente), Suaseta

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Grgić, Bubnjić, Maraš – Kokalović, Batarelo, Čandija, Rak (od 81. Pilipović), Delić (od 59. Glavica) – Bušić (od 52. Šaban)