1:5 U GOSTIMA

Debakl Bilićevog Sportinga u Sociedadu

29.01.2012 u 18:55

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Mate Bilić odigrao je cijelu utakmicu u gostujućem potopu Sportinga kod Real Sociedada 5:1. Gosti iz Gijona nisu se pošteno niti upoznali s travnjakom u Sociedadu, a na semaforu je već bilo 2:0. Naime, Zurutuza je u 2. i 3. minuti zabio za baskijsku momčad, a mreže su potom mirovale do kraja prvog dijela. Kada je De las Cuevas na početku nastavka smanjio na 2:1 činilo se da Sporting ipak može barem do boda.

Međutim, u 76. minuti je Elustondo povisio vodstvo domaćih na 3:1, a za uvjerljivu pobjedu Sociedada pobrinuli su se Aranburu i Griezmann u 1. i 3. minuti sudačke nadoknade.

Bio je ovo 12. poraz Sportinga ove sezone u Primeri, pa su ostali na pretposljednjem mjestu, dok je Real Sociedad po prvi puta od 2004. zabio pet golova u Primeri. Tada su s identičnih 5:1 svladali Malagu.

Nakon odličnog ulaska u sezonu, okrunjenog i velikom pobjedom nad Realom, Levante sve više posrće. U 20. kolu su pred vlastitim navijačima poraženi od Getafea s 2-1, što im je četvrti poraz u zadnjih pet utakmica u prvenstvu i kupu.