KUP KRALJA

Barca uz puno sreće i pomoć suca prošla Real

25.01.2012 u 21:38

Uzvrat četvrtfinala Kupa kralja španjolski velikani Barca i Real igrati će na Camp Nou. Katalonci imaju veliku prednost iz prve utakmice odigrane na Santiago Bernabeu (2:1)

Onog trenutka kad je sudac na Santiago Bernabeo odsvirao kraj utakmice, a na semaforu je pisalo 2:1 za Barcelonu, Jose Mourinho je vjerojatno prekrižio plan osvajanja Kupa kralja i sve karte bacio na Primeru u kojoj madridski Real ima pet bodova prednosti nad najvećim rivalima. Stoga od uzvrata na Camp Nou ne treba očekivati čudo; Real vjerojatno neće ići punom snagom, nego će se čuvati za vikedn utakmicu u domaćem prvenstvu, a ni Barci ne treba golijada, umor i eventualna ozljeda uoči nastavka lova za Madrižanima.

Ipak, uzbuđenja sigurno neće nedostajati. Ipak je to El Clasico i pobjeda jednih ili drugih, ili barem dobra igra, ultimativna su želja navijača i jednih i drugih.

BARCELONA - REAL MADRID 2:2 (2:0

90' kraj utakmice, Barca je ipak u polufinalu Kupa kralja
90' igrat će se tri minute sudačke nadoknade
90' Pedro puca glavom sam pred Casillasom, no Realov golman brani
88' drugi žuti za Sergija Ramosa nakon nadskoka na Busquetsa, Real igra s igračem manje. Sumnjivo!
88' Puyol je srušio Benzemu, 'slobodnjak' za Real na 25 metara iskosa, no ništa od te prilike
86' korner za Real i dobar skok Ronalda, no lopta nije u mreži nego je otišla pored gola
84' šut Messija s ruba kaznenog prostora, no i ta lopta je otišla malo pored gola
83' panika u šesnaestercu Barce, no domaćini su nekako izbacili loptu ispred Ronalda i društva koje je napadalo
82' izvrstan 'slobodnjak' Messija s 20-tak metara, no lopta zamalo odlazi preko gola
80' u ovim se trenucima igra posve otvoreno, Real napada jer mu treba još jedan gol za prolazak u polufinale, a Barca uzvraća kontrama i opasno prijeti
79' Benzema ponovno pred Pintom, no sustigao ga je Puyol i u suradnji sa svojim golamnom otklonio opasnost u posljednji tren
76' šut Özila, Puyol blokira u korner
75' nova sjajna prilika za Real, no nakon super asista Özila, Ronaldo je promašio loptu na pet metara od Pinta
72' Goooooooooooool! 2:2! Benzema je ušao u drugom dijelu, iskoristio je pogrešku Barcine obrane, prevario Puyola i izjednačio
70' Real sad preuzima igru, a Barca se brani. Ima li šanse da Madrižani i izjednače?
68' Goooooooooooool! Real je smanjio na 1:2. Özil je izvrsno proigrao Ronalda, a mladi Portugalac je pretrčao Puyola, prošao Pinta i pospremio loptu u mrežu
65' Prijetnja Reala, no Pinto s lakoćom 'kupi' loptu
62' tempo igre je pao, očito je Mourinhu jasno da u Kupu nema što tražiti, a i Guardiola nema potrebe za ganjanjem gol razlike
58' Barca je ponovno preuzela igru, Real teško dolazi do zone udarca
53' 'slobodnjak' s druge strane, izveo ga je Xabi Alonso, Segio Ramos pogodio glavom mrežu, no sudac je poništio gol zbog (možda) nepostojećeg prekršaja nad Alvesom
52' novi šut Messija, no lopta je otišla visoko iznad gola
50' Messi je izborio 'slobodnjak' na 18 metara, no lopta Xavija je otišla preko gola
49' Higuain pred kaznenim prostorom Barce, no Pinto glavom izbija loptu u aut
46' kreće drugo poluvrijeme, prvu loptu izveo je Real

45' kraj prvog poluvremena!
45' Goooooooooooool! 2:0! Dani Alves je poslao pravu 'bombu' s desne strane, to ne bi obranila niti dvojica Casillasa
45' Diarra je srušio Messija prilično oštro i to je trebao biti drugi žuti za nogometaša Reala, no ništa od toga, sudac mu je progledao kroz prste
45' igrati će se samo jedna minuta sudačke nadoknade
43' Goooooooooooool! 1:0 za Barcu! Pedro je pogodio nakon dobre solo akcije i asistencije Lea Massija
39' malo zatišje na travnjaku, bez opasnijih akcija na jednoj ili drugoj strani
35' Alexis i Pepe u naguravanju u gostujućem kaznenom prostoru, no sudac nije pokazao na bijelu točku
33' Barca je tek sad došla do one svoje prepoznatljive igre s puno dodavanja i držanjem lopte
29' novi problemi za Barcu; Iniesta mora izvan igre zbog ozljede, ušao je Perdo
28' opet luda obrana Pinta, Real navaljuje, stvara prilike i čudo je da već nije barem jednom zabio
26' udarac Özila s 20 metara, lopta udara u gredu
25' 'slobodnjak' Messija iskosa s desne strane, no Casillas bez problema hvata loptu
21' novi udarac Ronalda, lopta odlazi visoko iznad gola
18' Ronaldo je napravio pravi nered u obrani domaćina, no Puyol je izbacio loptu u korner
15' kontra Fabregasa, no njegovu loptu nije dobro iskoristio Messi
11' strašan udarac Ronalda, no šut odbija Pinto, a braniči Barcelone ju panično izbaciju u korner
10' Alexix pred Casillasom, no golman Reala pokupio je loptu na vrijeme
8' ništa od te prilike, loptu je zaustavio 'živi zid'
8' prekršaj Kake naa Messiju, 'slobodnjak' s oko 25 metara za Barcu
7' novi udarac Reala, ovog puta pucao je Cristiano Ronaldo, no pucao je neprecizno
3' 'slobodnjak' za Ronalda, glavom je pucao Higuain, no Pinto je izvrsno obranio
1' odmah velika prilika za Real, Higuain je dobio prigodu za pogodak nakon velike pogreške zadnje linije Barce, no lopta je otišla pored gola
1' prvi su s centra krenuli domaćini