PRVA HNL - 22. KOLO

Domaća slavlja Intera i Dragovoljca

18.03.2011 u 18:58

U petak su odigrane dvije utakmice 22. kola Prve HNL. Inter je svladao Istru 1961 3:1, dok je Hrvatski dragovoljac bio bolji od Karlovca 1:0

Inter je i drugi put ove sezone bio bolji od Istre 1961. Nakon slavlja u Puli 1:0, sada su 'žuti' i u Zaprešiću uzeli cijeli plijen (3:1). Utakmica je riješena nakon 26 minuta, kada je domaćin vodio golovima Kramarića (4) i Balića (26), dok je Pauletić zatresao vlastitu mrežu (14). Počasni pogodak za goste je djelo Brozovića u 85. minuti.

Ovo pobjedom Inter je skočio na treće mjesto sa 35 bodova, dva više od Splita koji, doduše, ima susret manje. Istra 1961 je ostala 15. sa 18 bodova.

Tijekom tjedna navijačka skupina 'Demoni' je imala 'ugodni' razgovor s pulskim nogometašima koji su obećali da će 'poginuti muški'. Očigledno verbalna lekcija nije urodila plodom pa ovih dana Istrinim igračima zasigurno neće biti lako.

Nastavlja se sjajan niz Hrvatskog dragovoljca. 'Crni' su stigli do treće proljetne pobjede (uz jedan remi). Sada je u Sigetu pao Karlovac, pogotkom Brozovića u 80. minuti.

Ovom pobjedom Dragovoljac je i dalje posljednji, 16. sa 17 bodova, ali je sada uhvatio Istru 1961 koja mu bježi tek jedan bod. Karlovac je šesti s 30 bodova.