PAOK MORA PASTI

PAOK zaustavio Dinamo na putu do euro proljeća

15.12.2010 u 18:45

Kucnuo je i taj čas. Dinamo protiv PAOK-a večeras pred svojim gledateljima ima priliku razbiti ono poznato prokletstvo i prezimiti u Europi. Za tako nešto potrebna mu je bilo kakva pobjeda protiv grčkog predstavnika

Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Dinamo – PAOK(0:0) 0:1

90' završila je utakmica u Maksimiru
90' još malo do kraja. Dinamo ni ove sezone neće prezimiti u Europi
88' Barbarić više iz očaja puca sa nekih 30 metara, ali bezopasno za golmana PAOK-a
87' Dinamo ide na sve ili ništa, ali lopta jednostavno neće u gol pa neće
86' Beqiraj je fino primio loptu u kaznenom prostoru, ali je udarac bio neprecizan
84' Dinamo pokušava preskakati igru i na sreću doći do gola, no sve ide na mlin PAOK-u
79' ulazimo u završnicu utakmicu. Sve manje nada da će Dinamo preokrenuti rezultat i prezimiti u Europi.
75' Dinamo je bacio sve karte u napad. Umjesto Etta ušao je Kramarić
74' slobodan udarac za Dinamo je izveo Beqiraj, no lopta odlazi u korner
71' obzirom da su 'modri' krenuli na sve ili ništa, jasno je da postoji rupa u obrani. Igrači PAOK-a su u jednoj kontri opasno zaprijetili ali se El Zhar spetljao i pucao jako loše u izglednoj prilici
68' mijenjaju i gosti, umjesto strijelca Salpingidisa ušao je El Zhar.
67' Halilhodžić radi novu zamjenu. Umjesto Ademija ulazi Slepička
65' još 25 minuta do kraja utakmice. I dovoljno i premalo vremena.
62' grogirani Dinamo pokušava sve ne bi li izjednačio. Sammir ubacuje u kazneni prostor, ali golman PAOK-a je najviši u skoku
59' GOOOOL 0:1, akcija Grka, Salpingidis je pobjegao Barbariću i zabio
58' izalzi defanzivac Calello i ulazi napadač Rukavina
53' Athanasiadis je iznenada opalio s 25 metara, ali je Kelava upsio loptu skrenuti u korner
51' Sammir je krenuo prema golu, ali je Cirillo zaustavio bez prekršaja Dinamovog Brazilca
49' Tonel je slabo gurnuo loptu prema Ettu, Vierinha je presjekao i sjurio se prema golu, ali je pao u duelu s Barbarićem i opasnost je prošla
47' kako izgleda gledat ćemo i dalje bunker Grka
46' krenulo je drugo poluvrijeme

45' kraj prvog poluvremena
45' potpuna dominacija Dinama na terenu. Igrači solunskog kluba odlučili su igrati bunker, a teren kakav je pogoduje momčadi koja se brani.
41' Sammir tuče iz slobodnog udarca sa 20-tak metara, a lopta gađa vratnicu
40' Igrači trenera Halilhodžića pokušavaju visokim loptama pronaći nekog u napadu. Obično je to Bećiraj koji zasad igra vrlo, vrlo dobro.
38' Dinamo je u mišju rupu stjerao PAOK, ali zasad su svi napadi 'modrih' bezuspješni
36' nova opasnost po PAOK nakon kornera. Do lopte je došao Tomečak koji puca iskosa iz teške pozicije, ali iznad gola
35' Bećiraj bježi po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor, ali Cirillo u posljednji tren izbija loptu u korner
29' kakva prilika za Dinamo. Sammir je izveo korner, lopta je došla do Tonela koji s pet metara puca, ali Contrerasa lopta pogađa, a diskutabilo je da li je igrao rukom ili ne.
26' evidentno je da Dinamo pritišće. Ubacio je Cufre sa lijeve strane, u skoku je najviši bio Badelj, a na odbijenu loptu je stigao Tomečak koji puca iznad gola.
22' sasvim je vidljivo da je PAOK u Zagreb došao sa željom da se brani, a ako se nešto ušićari u napadu - super.
19' fino se Badelj oslobodio svog pratitelja, puca iskosa s desne strane sa nekih 15 metara, ali Chalkias je bio na mjestu
16' može se reći da je Dinamo stvarno potpuno stisnuo momčad PAOK-a. Dominiraju u svakom segmentu igre, no još neke izglednije prilike za Dinamo nije bilo
13' prvi udarac Dinama u okvir vrata. Pucao je Ademi, ali njegov udarac lakoćom brani gostujući golman.
9' Bećiraj se okreće u kaznenom prostoru PAOK-a i pada, ali sudac šuti
7' modri su krenuli dosta žustro u utakmicu, no gosti iz Soluna polako hvataju konce igre
5' skoro je Dinamo primio pogodak. Barbarić je u petercu htio vratiti loptu Kelavi, no Athanasiadis uspjeva uzeti loptu i puca, ali Kelava brani krajnjim naporom
2' Dinamo je krenuo puno agresivnije od PAOK-a. Tako se već Bećiraj našao u dobroj prilici, pucao je s vrha šesnaesterca, ali traljavo
1' započela je utakmica

Dinamo: Kelava; Etto (od 75. Kramarić), Barbarić, Tonel, Cufre - Calello (od 55. Rukavina), Ademi (od 67. Slepička) - Badelj, Sammir, Tomečak - Beqiraj

PAOK: Chalkias; Boussaidi, Contreras, Cirillo, Sznaucner - Vitolo, Pablo Garcia - Athanasiadis (od 82. Filomeno), Fotakis (od 90. Balafas), Vieirinha - Salpingidis (od 68. El Zhar)