Košarka DRUGA DIMENZIJA

Barca rutinski preko viroznih cibosa

U dvoboju šestog kola skupine C Eurolige Cibona je u Zagrebu poražena od europskoga prvaka Barcelone 94:75 (44:36) te je i nakon šest kola bez pobjede u najelitnijem košarkaškom natjecanju

Već prije početka utakmice Cibona i njen trener Radulović sudarili su se s problemima. Skoro pola momčadi završilo je na infuziji. Od Roka Stipčevića, Drage Pašalića, pa sve do oporavljenih Zubčića i Radoševića. Zato je veliku ulogu i minutažu imao mladi Vragović koji je svoju rolu odigrao sasvim solidno.

Iako se vidjela razlika u kvaliteti, igrači Cibone su, pred sjajnom publikom, manjak kvalitete nadoknađivali borbenošću i htijenjem. No onog trenutka kad je ponestalo snage raspala se igra, a snovi o senzaciji su otišli u vjetar.

Prvo poluvrijeme, na krilima fantastičnog Bogdanovića, Cibona je držala ritam i koliko-toliko rezultatski ostajala u igri. Tada je Barca, a pogotovo Ricky Rubio, ubacila u višu razinu i tu je bio kraj. Zadnjih desetak minuta ponajbolji bek Europe Rubio je igrao pravu simultanku i bio apsolutna enigma za svoje čuvare. Na kraju je, što asistencijama što koševima, odveo Barcu u mirnu završnicu.

Rubio je zabio 18 koševa, dva više od Inglesa koji je Barcu nosio u prvom poluvremenu. Morris je upisao 15, a Vazquez (šut 7/7) 14 poena. Kod Cibone je sjajan bio Bogdanović, koji je sa 26 koševa (uz šest skokova, dva dodavanja, tri oduzete lopte i blokadu) svrgnuo Ukića s čela najboljih strijelaca ovoga kola. Radošević je zabio 14, a od ostalih najviše Zubčić (7).

Šteta što Cibona nije mogla, a i ne može, održavati kontinuitet visoke razine koju su pružali u pojedinim trenucima igre, no s obzirom na njihovu mladost, ali i već opjevane logističke probleme, to i ne čudi. Jer da mogu, danas bi možda imali daleko bolji omjer pobjeda i poraza. Ovako se samo nadamo da ovo nije zadnja utakmica Cibone u Draženovom domu.