ČUDESNI JAMES HARDEN

Dario Šarić sve bolji; evo kako je odveo Sixerse do nove pobjede!

09.01.2017 u 08:44

Iako je zvijezda večeri u NBA ligi bio James Harden koji je ostvario 10. triple-double u sezoni, u pobjedi nad Torontom 129:122, ipak je ljubiteljima košarke u Hrvatskoj zanimljiviji bio dvoboj Daria Šarića i Bojana Bogdanovića...

U trijumfu Philadelphije 105:95 nad Brooklyn Netsima, koji se odigrao u nedjelju prije podne, Šarić je proveo 30 minuta u igri ubacivši 18 koševa uz pet skokova. Bogdanović je za Brooklyn igrao 35 minuta postigavši 12 koševa, uz osam skokova i tri asistencije.

'Važno je igrati čvrsto jer igrati bez srca u košarci nije baš dobra opcija. Iz utakmice u utakmicu pokušavamo igrati dobru obranu i trudimo se', kazao je Šarić nakon utakmice.

Phoenix je na domaćem terenu poražen od prvaka Clevelanda sa 116-120, a Dragan Bender je za Sunse igrao 12 minuta uz učinak od pet koševa, tri skoka i jednu asistenciju.

Novi poraz doživio je Orlando od kojeg su u Los Angelesu bolji bili Lakersi sa 111-95. Mario Hezonja je za jednu minutu u igri postigao dva koša, oba iz slobodnih bacanja, te imao i dva skoka, dok je Damjan Rudež za jednu minutu na parketu ostao bez učinka.

Dodajmo još kako je kandidat za MVP-a James Harden ostvario 10. triple-double u sezoni u pobjedi nad Torontom 129:122. Bradonja je ubacio 40 koševa (šut iz igre 13-26, 4-9 za tricu), a uz te je upisao 10 skokova, 11 asistencija. Jedini minus u igri mu je čak 10 izgubljenih lopti.
Kod Raptorsa najbolji je opet bio DeMar DeRozan sa 36 koševa.

13. Phoenix 38 12 26
14. Minnesota 37 11 26