SJAJNI TURČIN

Tri koša Damjana Rudeža u porazu Indiane

27.03.2015 u 14:00

U jedinom susretu američke profesionalne košarkaške NBA lige igranom u četvrtak Milwaukee Bucksi su na svom terenu svladali Indiana Pacerse sa 111:107, a hrvatski reprezentativac u sastavu Indiane Damjan Rudež postigao je tri koša (šut iz igre 1-6, trica 1-5) uz tri skoka za 23 minute provedene na parketu.

Rudež je dobio priliku rano u utakmici, prvi je put ušao na parket nakon samo 1:13 minuta, ali je odmah po ulasku promašio dva šuta i trener Frank Vogel povukao ga je na klupu. Čitava momčad Pacersa loše je ušla u utakmicu, te su domaći Bucksi nakon prvih 12 minuta imali prednost od 34-15, a čak 17 pogodaka postigao je Ersan Ilyasova

U nastavku su Indianu u igru vratili CJ Miles i George Hill, ali upravo je Hill bio i "tragičar" utakmice jer je kod rezultata 110:107 promašio tricu za izjednačenje tri sekunde prije kraja dvoboja. Potom je Jerryd Bayless pogodio jedno od dva slobodna bacanja čime je postavio rezultat na konačnih 111:107.

Ilyasova je sa 34 koša bio najefikasniji kod Bucksa, Khris Middleton je dodao 17 za pobjednike, dok su Miles sa 26 i Hill sa 24 pogotka predvodili Pacerse.

Milwaukee se drugom pobjedom zaredom vratio na 50-postotni učinak u sezoni, sada je na omjeru 36-36 i drži šesto mjesto u Istočnok konferenciji, dok je Indiana pala na 31-41 i trenutačno je deveta na Istoku s porazom više od osmih Boston Celticsa koji drže posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

14. L.A. Lakers 70 19 51
15. Minnesota 71 16 55