NBA PLAY-OFF

Chicago Bullsi u problemima, Indiana i Toronto se vratili

23.04.2014 u 08:45

Košarkaši Indiane nisu dopustili Atlanti da je iznenadi i u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja. Nakon što su u subotu Hawksi slavili u Indianapolisu sa 100:93, Pacersi su im u utorak uzvratili sa 101:85

Serija je tako izjednačena na 1-1, a sljedeće se dvije utakmice igraju u Atlanti gdje su Pacersi od prosinca 2006. slavili samo dvaput.

U utorak je utakmica prelomljena krajem treće i početkom posljednje četvrtine kada je Indiana napravila seriju 25-2. Paul George je bio prvo ime kod domaćih s 27 koševa, deset skokova i šest asistencija. Luis Scola je dodao 20, a George Hill 15 poena. Atlantu je s 19 koševa predvodio Paul Millsap.

I serija između Toronta i Brooklyna je nakon druge utakmice izjednačena na 1-1. Raptorsi su u utorak pred svojim navijačima slavili sa 100:95, nadskakavši Netse s 52-30. Gosti su u posljednju četvrtinu ušli s minimalnom prednošću (66-64), ali nisu je uspjeli zadržati, kao što nisu znali iskoristiti čak 21 izgubljenu loptu domaćih. DeMar DeRozan je ubacio 30 koševa za Toronto, Amir Johnson je dodao 16, a Jonas Valančiunas 15 uz 14 skokova. Joe Johnson je za Netse postigao 18 koševa.

Velik je posao u Chicagu odradio Washington koji se kući vraća s prednošću 2-0. U utorak su Wizardsi slavili nakon produžetka sa 101:99 i moći će zaključiti seriju pred svojim navijačima. Imali su Bullsi deset koševa prednosti u zadnjoj četvrtini, ali sve su prosuli, a onda u dodatnom vremenu ostali bez pobjede.

Junak Wizardsa bio je Bradley Beal s 26 koševa, Nene Hilario je ubacio 17, a John Wall 16 koševa. Domaći su imali trojicu iznimno raspoloženih igrača, ali to im u konačnici nije pomoglo. D.J. Augustin je zaključio dvoboj s 25 koševa, Taj Gibson je upisao 22 poena i deset skokova, a Joakim Noah 20 koševa i 12 uhvaćenih lopti.

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija:

Indiana (1) - Atlanta (8) 101-85 (George 27k, 10s, Scola 20k / Millsap 19k)

(1-1 u seriji)

Toronto (3) - Brooklyn (6) 100-95 (DeRozan 30k, A. Johnson 16k / J. Johnson 18k)

Chicago (4) - Washington (5) 99-101, produžetak (Augustin 25k / Beal 26k, Nene 17k)

(0-2 u seriji)