Košarka POSLJEDNJI UPITNICI

Dragić vuče zadnji vlak Houstona za doigravanje

  • Autor: TS
  • 22.4.2012 14:54:25
  • 22.4.2012 13:45:00

Denver je pobjedom kod Phoenixa osigurao doigravanje, dok je pobjedama Utaha i Houstona nastavljena njihova borba sa Sunsima za zadnje mjesto u doigravanju Zapadne konferencije NBA lige. Miami je bez velike trojke doma izgubio od Washingtona

LeBron James i Chris Bosh odmarali su protiv Wizardsa, dok je Dwayne Wade za manje od tri minute susret napustio zbog ozljede kažiprsta na lijevoj ruci, pa su gosti iz glavnog grada iskoristili jedinstvenu priliku i nadigrali Heat u njihovoj dvorani za svoju četvrtu pobjedu u nizu. Premda su navijači u nekoliko navrata uzvikivali 'želimo Dwyanea', njihov se miljenik do kraja susreta nije pojavljivao na parketu, a prve informacije o težini njegove ozljede bit će poznate nakon snimanja idućeg dana.

Poraz Miamija iskoristio je Chicago koji je domaćom pobjedom nad aktualnim prvacima iz Dallasa učvrstio vodeću poziciju na Istoku s tri pobjede više od Heata. Bullsima su prije doigravanja ostale još dvije utakmice, protiv Clevelanda i Indiane, a Teksašane su svladali ponovo s Derrickom Roseom u sastavu koji se nakon tri propuštena susreta zbog ozljede gležnja desne noge vratio uknjiživši 11 poena i osam asistencija za 32 minute provedene na parketu.

Denver je gostujućom pobjedom nad Phoenixom osigurao doigravanje, dok su Sunsi porazom osmu poziciju Zapada prepustili Utahu, s kojim igraju u utorak. Jazzeri su napredak u poretku dostigli nadigravši u produžetku Orlando. Preostali pretendent na zadnju 'kartu' za doigravanje u Zapadnoj konferenciji Houston još je jednom na krilima Gorana Dragića uspio svladati Golden State. Slovenac je dvoboj okončao s 18 koševa, 3 skoka i 7 asista.

U nadmetanju za isti poziciju na Istoku slavljem kod Indiane, nakon produžetka, tri je utakmice prednosti pred Milwaukeejem zadržala Philadelphia jer su i Bucksi na svom parketu nadigrali New Jersey. Bila je ovo 11. uzastopna pobjeda Milwaukeeja nad Netsima.

U preostalom ogledu Memphis je na domaćem parketu bio bolji od Portlanda, a najzaslužniji za pobjedu Grizzliesa bio je Rudy Gay koji je osim 21 koša blokirao ključni pokušaj Blazersa u zadnjim sekundama utakmica.

Pobjeda Houstona


NBA liga, subota:

Chicago - Dallas 93-83 (Deng 22k, 6s, 3a, Hamilton 19k / Beaubois 16k, 6s, 5a, Nowitzki 17k, 7s)
Miami - Washington 84-86 (Miller 16k, 10s / Wall 13k, 6s, 13a, Martin 22k, 5s)
Phoenix - Denver 107-118 (Brown 28k, 6s / Lawson 29k, 4s, 10a)
Indiana - Philadelphia 106-109, nakon produžetka (West 32k, 12s / Brand 20k, 9s, 4a)
Houston - Golden State 99-96 (Dragić 18k, 3s, 7a / Thompson 24k, 4s, 3a)
Memphis - Portland 93-89 (Gay 21k, 6s, 3a / Hickson 23k, 13s)
Milwaukee - New Jersey 106-95 (Jennings 30k, 6s, 6a / Wallace 18k, 11s, 4a)
Utah - Orlando 117-107, nakon produžetka (Jefferson 21k, 10s / Nelson 23k, 11a)

NBA liga
Atlanta New York 19:00
L.A. Lakers Oklahoma City 21:30
Charlotte Sacramento 00:00
Miami Houston 00:00
Detroit Toronto 00:00
San Antonio Cleveland 01:00
Minnesota Golden State 01:00
Denver Orlando 02:00
L.A. Clippers New Orleans 03:30
Istok
Utk. Pob Izg
1. Chicago 64 48 16
2. Miami 63 45 18
3. Indiana 64 41 23
4. Atlanta 63 38 25
5. Boston 64 37 27
6. Orlando 63 36 27
7. Philadelphia 63 33 30
8. New York 63 33 30
9. Milwaukee 63 30 33
10. Detroit 63 23 40
11. New Jersey 64 22 42
12. Toronto 63 22 41
13. Cleveland 62 21 41
14. Washington 63 17 46
15. Charlotte 62 7 55
Zapad
Utk. Pob Izg
1. Oklahoma City 63 46 17
2. San Antonio 62 46 16
3. L.A. Lakers 64 40 24
4. Memphis 64 39 25
5. L.A. Clippers 63 39 24
6. Dallas 65 36 29
7. Denver 63 35 28
8. Utah 64 34 30
9. Houston 64 33 31
10. Phoenix 64 33 31
11. Portland 64 28 36
12. Minnesota 64 26 38
13. Golden State 63 22 41
14. New Orleans 63 20 43
15. Sacramento 63 20 43
Sljedeće utakmice
23.4. Indiana Detroit
23.4. Washington Charlotte
23.4. New Jersey Philadelphia
23.4. Milwaukee Toronto
23.4. Memphis Cleveland
23.4. San Antonio Portland
24.4. Atlanta L.A. Clippers
24.4. Boston Miami
24.4. Oklahoma City Sacramento
24.4. Utah Phoenix
24.4. Golden State New Orleans
25.4. Indiana Chicago
25.4. Orlando Charlotte
25.4. Cleveland Washington
25.4. Oklahoma City Denver
  • Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima putem ovih servisa:
  • Pošaljite mailom
Čitajte još
Anketa
Može li Hrvatska osvojiti jednak broj medalja i na sljedećim Igrama u Tokiju?

Lige

  • Liga prvaka
  • Europska liga
Pogledaj detaljnu statistiku