25.06.2016 u 19:12

• +39

EURO 2016., Hrvatska - Portugal

Izvor: Reuters / Autor: Charles Platiau

Hrvatska nogometna reprezentacija nesretno je ispala s Europskog prvenstva. U dvoboju protiv Portugala naši su u Lensu izgubili nakon produžetka, zahvaljujući pogotku Quaresme u 117. minuti...

Sastav Hrvatske: Subašić – Srna, Vida, Ćorluka, Strinić – Badelj, Modrić, Rakitić, Brozović, Perišić – Mandžukić

Sastav Portugala: Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - W. Carvalho, Adrien Silva, Joao Mario, Andre Gomes – Ronaldo, Nani

EP u nogometu, osmina finala

Hrvatska – Portugal 0:1 (Quaresma 117)

Tijek utakmice

Kraj - Hrvatska je nesretno ispala s Eura
122' - Vida! Kakva prilika za Hrvatsku nakon gužve!
117' - gooool za Portugal! Perišić je pogodio vratnicu, Quaresma zabija na drugoj strani!
113' - kakva šansa za Vidu! Patricio je odletio u prazno nakon kornera, ali Domagoj nije uspio pogoditi prazna vrata
111' - dobar prodor Pjace, ali nije bilo preciznog dodavanja prema naprijed
109' - ulazi Marko Pjaca, izlazi Ivan Rakitić
Kraj prvog produžetka - i dalje nema odluke pa čak ni udaraca u okvir...još 15 minuta
103' - ozlijedio se Ćorluka, leži na tlu i drži se za preponu...Jedvaj je dignut s klupe, ali Vedran nastavlja
100'- Brozović je opasno opalio s dvadesetak metara, ali opet pokraj gola
96' - otvorila se iznenada prilika za Kalinića, ali puca vrlo neprecizno
94' - Perišić lukavo glavom puca malo iznad gola...još nema udaraca u okvir na cijeloj utakmici
93' - Srnin slobodnjak završio je u bloku
Kraj regularnog dijela - nema odluke, još 30 minuta drame nas čeka u Lensu
90' - tri minuta sudačke nadoknade
88' - prva promjena kod naših, izlazi Mandžukić, ulazi Kalinić
83' - Mandžukić je nezgodno pao u duelu s Pepeom i traži pomoć liječnika
78' - konačno žuti karton za Williama Carvalha nakon grubog prekršaja nad Brozovićem
75' - ništa od 'skrećenog kornera' kojeg je izborio Srna nakon prekršaja Renata
71' - Brozović je proigrao Perišića koji iz voleja puca preko gola
64' - valja se sada Nani nakon starta Strinića, ali Carballo kaže da je korner, iako je kontakta bilo
62' - kakva šansa za Hrvatsku! Vida u skoku puca glavom malo pokraj gola!
61' - počinje kiša padati u Lensu
57' - krasna prilika za Portugal, ali Renato Sanchez nije dobro pucao s ruba kaznenog prostora
56' - Modrić se odlučio iz daljine, ali puca preko gola
52' - odlična akcija Hrvatske! Sve iz prve, na kraju ubačaj Strinića i udarac Brozovića glavom koji je blokiran...iz kornera još veća šansa! Portugalska obrana je zaspala, ali Brozović povratnu loptu šalje iznad gola
48' - prvi dobar prodor Modrića na utakmici, ali dodavanje nije bilo precizno
Poluvrijeme - nema golova u Lensu, ali Hrvatska je nešto bolja i možemo s optimizmom očekivati nastavak
44' - opet oštar start na Rakitiću i opet nema kartona! Ovaj put je grub bio Joao Mario
40' - odlična šansa za Strinića koji je ostao sam na lijevoj strani, ali odlučio se za ubačaj i nije pronašao nikog
37' - novi izgledni prekid, ali ubačaj Rakitića na glavu Vide nije donio pravi udarac
35' - korner za Hrvatsku završava slabim udarcem glavom Mandžukića
30' - Perišić! Izborio se za poziciju za udarac i pucao malo pokraj gola...prva ozbiljna prijetnja Hrvatske!
25' - Pepe je glavom nakon prekida pucao preko gola...prvi udarac prema golu na cijeloj utakmici
24' - Andre Gomes pao u kaznenom prostoru u duelu sa Ćorlukom, ali sudac pokazuje da se igra dalje
22' - Perišić je izborio jednu loptu na boku, ali dodavanje je završilo u rukama Patricija
20' - naši navijači, kojih se na tribinama u Lensu smjestilo oko šest tisuća, skandiraju Ronaldu 'Messi, Messi!'
18' - nekoliko dobrih kombinacija Portugalaca, ali bez prave završnice....naši Ronalda odlično čuvaju
10' - jako tvrda utakmica, još nema udaraca prema golu...naši malo bolji, ali igra se vrlo oprezno
5' - odličan start naših, potpuno dominiraju terenom i traže rupu u obrani Portugala
2' - kao i na prošloj utakmici zbog straha od prekida specijalci su okružili naše navijače. Pored portugalskih navijača ima ih puno manje
1' - dvoboj u Lensu je počeo!

20:45 - još pet minuta do izlaska igrača na teren i sviranja himni...sve je spremno za spektakl!

20:28 - očekuje se na samom stadionu oko osam tisuća hrvatskih navijača

20:22 - pobjednik ovog dvoboja igrat će u četvrtfinalu protiv Poljske. Lewandowski i društvo prošli su protiv Švicarske zahvaljujući boljem izvođenju penala

20:10 - u Lensu se nalazi30 tisuća hrvatskih navijača, a među njima i neke ljepotice

19:55
- poznati su sastavi dvije ekipe...kod naših nema iznenađenja, ali kod Portugalaca ima. Izbacio je nezadovoljni Santos iz ekipe Ricarda Carvalha i Vieirinhu u obrani, a nema ni uglednog Moutinha u veznoj liniji...ušli su Cedric, Fonte i Adrien Silva

Hrvatska nogometna reprezentacija nema više pravo na pogrešku. Nakon impresivnih igara u skupini D, naši započinju svoj pohod na europski vrh ove subote u Lensu protiv opasnog Portugala.

Hrvatska u povijesti nije dobro prolazila protiv Portugalaca i još im nikad nije zabila niti pogodak, no igra pokazana protiv Turske, Češke i Španjolske obećava da bi se to ovaj put moglo promijeniti.

Izbornik Ante Čačić na raspolaganju ima sve svoje najjače adute pa nije ni čudo što je među hrvatskim navijačima euforija na vrhuncu. S druge strane, Portugal će predvoditi moćni Cristiano Ronaldo koji će zajedno s Nanijem biti najveća opasnost za Subašićev gol, no obrana Portugalaca pokazala je dosad brojne slabosti i morale bi se otvoriti brojne prilike s druge strane, Perišiću i društvu pred Patricijom.

Ante Čačić odlučio se za sastav kojeg je koristio protiv Turske i Češke.